Zdravotní sestra Vlasta celý život nezištně pomáhá druhým. Když se dozví, že pomoc bude potřebovat také ona sama, ztratí všechny jistoty. Kde má hledat naději pro samu sebe?
Scénář a režie: Slávek Horák. Hrají: A. Mihulová, B. Polívka, T. Vilhelmová, Z. Kronerová, S. Venclovská, J. Gogola st., H. Čermáková, M. Křen a další.
Domácí péče

Celovečerní debut Slávka Horáka je inspirován bezpočtem historek, které nasbírala během své praxe zdravotní sestry jeho matka. Samotný příběh vážné nemoci je ale smyšlený, stejně jako ezoterická linka.

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (A. Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů, veškerou péči věnuje také svému muži a domácnosti. Pohodlný manžel si na absolutní servis zvykl, přehnaná péče ale dusila dceru, která rodinu opustila už dávno. Když se Vlasta dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (T. Vilhelmová) a její ezoterické mentorce (Z. Kronerová) začíná objevovat svět alternativního léčení, k velké nelibosti manžela Ladi (B. Polívka), který na tento druh pomoci nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským „rozumem“. Objevuje neznámý svět, hledá léčbu těla a nachází léčbu duše…

V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary 2015 byla Alena Mihulová za svůj výkon oceněna Křišťálovým glóbem, několik dalších ocenění posbírala herečka i film také v USA (Nejlepší herečka na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs, Nejlepší film na Phoenix Film Festivalu, hlavní cena za Nejlepší hraný film na Heartland Film Festivalu v Indianapolis).

Scénář a režie: Slávek Horák. Hrají: A. Mihulová, B. Polívka, T. Vilhelmová, Z. Kronerová, S. Venclovská, J. Gogola st., H. Čermáková, M. Křen a další.

Domácí péče na sociálních sítích

Napište nám