Nikdy nevíš, co ho napadne! Jim Carrey dokáže v každém okamžiku rozpoutat neuvěřitelný řetěz překvapení a šokujících situací. Americká komedie (1996). Dále hrají: M. Broderick, L. Mannová, J. Black, D. Bakerová, G. Segal a E. Roberts. Režie Ben Stiller

Rok 1977, městečko Sainte-Gudule na severu Francie. Suzanne Pujolová je spořádaná hospodyňka a oddaná manželka továrníka Roberta Pujola. Po svém otci zdědila továrnu na výrobu deštníků, kterou její manžel řídí železnou rukou. Zdá se být stejně nepřístupný a despotický, jak ke svým dělníkům, tak k dětem a ženě. Po stávce a sesazení manžela se Suzanne nečekaně ocitá ve vedení továrny a k všeobecnému překvapení se ukazuje jako žena činu a zdravého rozumu. Když se ale Robert vrací odpočatý a ve formě zpět, situace se komplikuje… Potiche, jak zní původní název divadelní hry, která byla předlohou filmu Profesionální manželka, je společným dílem Pierra Barilleta a Jean-Pierra Grédyho z roku 1980. Hrála se v divadle Théâtre Antoine a dosáhla 570 repríz.

Režisér Francois Ozon ponechal hru v realitě sedmdesátých let a do hlavní role obsadil svou oblíbenou herečku Catherine Deneuveovou. Jejími filmovými partnery a vlastně mužskými protivníky jsou Gérard Depardieu a Fabrice Luchini.

Napište nám