Měl to být nejkrásnější den v jejím životě, pak ale doprostřed svatebního veselí vstoupil podivný host s ještě podivnějším tvrzením. Aňa Geislerová a Stanislav Majer v hlavních rolích koprodukčního snímku ČT o stínech, které dostihnou každého z nás (2013). Dále hrají: K. Nováková-Fuitová, J. Černý, J. Šesták, D. Máj a další. Scénář P. Jarchovský. Kamera M. Štrba. Režie J. Hřebejk

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Aňa Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) – tvoří půvabný pár. Navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy: Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života.

Ovšem… kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

Líbánky jsou pokračování dlouholeté spolupráce autorsko-režisérského tandemu Petr JarchovskýJan Hřebejk a již po čtvrté spojují režiséra Hřebejka s jednou z nejobsazovanějších domácích hereček Aňou Geislerovou. „Naše spolupráce v sobě nese všechny výhody a nevýhody dlouholetého vztahu. Jsou věci, které si už říkat nemusíme, dobře se známe a víme, co od sebe můžeme očekávat. Ale taky někdy začínám mít takový ten partnerský pocit, že už si mě málo všímá," říká Aňa Geislerová.

Ve filmu Líbánky Aňa Geislerová hraje roli nevěsty Terezy, která se ve svůj svatební den musí vyrovnat se situací, která může ovlivnit její právě začínající manželství, i celý následující život. V dalších rolích se představí Stanislav Majer, Jiří Černý, Kristýna Fuitová, Jiří Šesták a David Máj.

Natáčení proběhlo v průběhu září 2012 převážně v Jihočeském kraji, v okolí města Třeboně a vyvrcholilo v severočeském Liberci, kde vznikaly scény svatebního obřadu. „Jak v jižních Čechách, v Třeboni, tak v Liberci jsme našli nejen skvělé lokace, ale setkali jsme se také s ohromným pochopením a vstřícným přístupem představitelů městských a krajských orgánů, kteří nám nabídli pomocnou ruku při produkční organizaci. I díky tomu mohlo natáčení proběhnout hladce a ve všech termínech,“ říká koproducent Tomáš Rotnágl.

Stopáž99 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize