Psychologické drama, kde do osudu postav zasáhne skrytá vina, je příběhem o nemožnosti zatajovat minulost před ostatními, a především před sebou samým.
Režie: Jan Hřebejk. Scénář: Petr Jarchovský. Hrají: Anna Geislerová, Stanislav Majer, Jiří Černý a Kristýna Nováková-Fuitová.
Líbánky

Nevěsta Tereza (A. Geislerová) a ženich Radim (S. Majer) vypadají jako ideální pár. Navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy, jsou odhodláni zkusit to znovu a jsou přesvědčeni, že tentokrát to určitě vyjde! A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na hostině náhle neobjevil nezvaný host, Jan Benda (J. Černý). Kdo to vůbec je? Odkud se vzal? S jeho příchodem dostává náhle romantika trhliny, jeho chování a poznámky vytvářejí postupně drsnou atmosféru. On se tu totiž neobjevil náhodou…

Snímek se snaží vnášet nejednoznačnost nejen do svatby coby mezní životní situace, kterou si většinou spojujeme s pozitivními emocemi, ale zejména do způsobu, jakým vypodobňuje samotné protagonisty, do jejichž zdánlivě úhledných životů se začínají vkrádat temné podtóny.

Líbánky na sociálních sítích

Napište nám