Vánoční koncert z Valdštejnského paláce

Vánoční koncert ze sídla Senátu Parlamentu České republiky

Tereza Mátlová absolvovala operní zpěv na pražské HAMU. Je pravidelným hostem mnoha prestižních hudebních festivalů, jakými jsou Pražské jaro, Janáčkův Máj, festival J. S. Bacha v Lipsku, festivaly v jihokorejském Soulu, italském Lugu, v izraelském Abu-Gosh či festival v irském Wexfordu, kde v roce 1999 získala cenu nadace Gerharda Arnholda v kategorii talent roku. Jako sólistka hostuje v Národním divadle v Praze a na významných světových operních scénách, kde ztvárnila řadu rolí a vystoupila vedle takových osobností, jako je např. Leo Nucci.

Komorní filharmonie Pardubice patří mezi špičkové české orchestry. Svým obsazením je menším symfonickým tělesem haydnovsko-mozartovského typu. Jako nejvýznamnější profesionální orchestr Pardubického kraje má nezastupitelnou roli v hudebním životě tohoto regionu. V Pardubicích pořádá abonentní cykly, koncertuje v dalších městech kraje i celé republiky. Pravidelně se účastní předních festivalů v České republice a znají ji také posluchači v mnoha prestižních koncertních sálech v Evropě i zámoří.

Leoš Svárovský vystudoval hru na flétnu na Pražské konzervatoři a dirigování na Pražské hudební akademii u renomovaného profesora Václava Neumana. Svoji kariéru začal v pražském Národním divadle jako asistent Zdeňka Košlera. V roce 1991 byl nadací Herberta von Karajana pozván ke spolupráci s Georgem Soltim, Claudiem Abbadem a Vídeňskými filharmoniky na festivalu „Sommerspiele Salzburg“. Od roku 2000 je Leoš Svárovský pedagogem na katedře dirigování AMU v Praze. Od roku 2001 spolupracuje s Českou filharmonií. V letech 2003–2005 působil jako umělecký šéf a šéfdirigent Státní opery Praha. Leoš Svárovský je pravidelně zván na pódia mnoha důležitých hudebních festivalů jak v České republice (Smetanova Litomyšl, Pražské jaro, Moravský podzim a Velikonoční festival duchovní hudby v Brně, Janáčkův máj či Festival Emy Destinnové v Českých Budějovicích), tak v zahraničí (Aspekte Salzburg, Festspiele Europäische Wochen Passau, George Enescu Festival Bucharest, Colorado Musik Festival, Settimane Musicali di Ascona, Bratislavské hudobné slávnosti a mnoho dalších).

Napište nám

Související pořady