Dokument, který dění na pódiích největší hudební přehlídky v ČR zachytil prostřednictvím devíti příběhů devíti lidí s festivalem různě spojených. Kamera T. Nikel a P. Hrubeš. Námět a režie M. Nešlehová

Časosběrný dokument o největším hudebním festivalu v ČR, založený na prolínání osobních příběhů. Záměrně pomíjí dění na festivalových pódiích a soustřeďuje se naopak na devět příběhů devíti lidí, kteří jsou s Colours of Ostrava těsně spjati. V tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové jej natočili režisérka Markéta Nešlehová a kameramani Petr Hrubeš, Petr Kožušník, Tomáš Nikel a Vojtěch Vančura.

Příběhy hrdinů tohoto dokumentu začínají hned po skončení předchozího ročníku festivalu, k jejich propojení a rozuzlení dochází během čtyř letošních festivalových dnů v červenci 2013. Každý ze spolutvůrců festivalu se v průběhu dokumentu promění ze své civilní podoby do podoby festivalové. Jsou jimi ředitelka festivalu Zlata Holušová, která má na starosti dramaturgii; Josef Podstata, ředitel Moravského divadla Olomouc, který se v rámci festivalu stává průvodcem festivalových hudebních hvězd; Jan Světlík, majitel společnosti Vítkovice Machinary Group, hnací motor revitalizace Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice a fanoušek festivalu; Daniel Krečmer, dovozce čajů, podle jehož návrhu se Světlíkův areál dolních Vítkovic promění v areál festivalu Colours of Ostrava; známý hudebník Václav Havelka z Please the Trees, který je manažerem nástrojového vybavení festivalu; Lukáš Král, šéf IT firmy a zdravotně znevýhodněný mladík, který má na starosti kompletní komunikaci s fanoušky prostřednictvím webu a sociálních sítí a zároveň pomáhá se sestavováním Colours bez bariér; Radek Michálek, stevard z Pendolina, který svlékne svůj stejnokroj, aby ho již po několikáté vyměnil za uniformu bezpečnostní služby; Jan Fojtík, majitel stánku s nejlepšími langoši, který na Colours jezdí od jeho počátků. A nakonec skupina Mama Marjas, jejíž vystoupení na Colours je její první velikou zahraniční zkušeností.

Dokument je na začátku a na konci rámován dvěma „mikropříběhy“, které natočili návštěvníci festivalu Iva Novobilská a Tomáš Fridrich. Před začátkem letošního dvanáctého ročníku oslovila ČT spolu s pořadateli Colours of Ostrava festivalové fanoušky, aby na své neprofesionální fotoaparáty a mobily zaznamenali své originální zážitky. Dva nejzdařilejší se pak staly součástí dokumentu Moje Colours. Odměnou jim bude volný vstup na příští ročník festivalu. Ivě Novobilské a Tomáši Fridrichovi blahopřejeme!

Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD
ŽánrHudba