Jan Lukačevič přiblíží, jak se dostal k výzkumu, který nakopl jeho kariéru, jak pěstovat zeleninu na Marsu a v čem spočívá jeho práce pro NATO.

Obsah dílu

Přehrát vše

Jan Lukačevič je jedním z nejznámějších mladých vědců u nás. Povídat si s ním budeme o začátcích jeho kariéry, velkých zlomech v ní i posílání energie lékařům.
S čajem o páté si většinou spojujeme pohodičku a klid. Ale odkud se čaj bere a v jakých podmínkách se pěstuje? Dostávají zemědělci v zemích třetího světa za svoji práci adekvátní odměnu? A týká se to i jiných plodin? Principy spravedlivého obchodu (též známého jako fair trade) nám osvětlí Stanislav Komínek.
A Jakub Ryšavý nám ukáže, jak má vypadat správná čajová příprava degustace.Avšak vzhledem k tomu, jaká je epidemiologická situace kolem nás, nemusí pro naše uklidnění konzumace čajů stačit. Proto jsme si pozvali i Veronika Kamenskou, studentku biomedicíny, která pro lidi s psychickými problémy vytvořila aplikaci Nepanikař a na ni navazující projekt. Můžete se těšit i na hudební novinky, které představí náš hudební dramaturg Jan Kluka a Michal Zavacký nám řekne, na co by si měli v této době dát pozor pyloví alergici.
Jídla ke zdravé odpolední svačince nám připraví Andrea Hrušková

Stopáž150 minut
Rok výroby 2021
 L HD