Jak moc musí být architekti osvícení, aby navrhli nějakou výjimečnou nebo takovou budovu, která splní veškeré představy jejího budoucího majitele, řekne Eva Le Peutrec.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve 26 letech odjela do Číny s tím, že si tam najde práci v architektonické branži. V 29 tam pak projektovala svůj první mrakodrap a od té doby jich navrhla a postavila celkem 24. Řeč je o úspěšné české architektce Evě Le Peutrec. Spojíme se s ní online z jejího bydliště v Tichomoří a zeptáme se, třeba jak těžké bylo uspět v cizí zemi, bez znalosti místního jazyka a zázemí? Na osvícení občas člověk čeká, když potřebuje vyřešit nějaký nestandardní úkol na počítači. Do takové situace se v posledních dnes dostal nejeden pracovník, který potřeboval nebo stále potřebuje přesunout svou práci ze zaměstnání domů, a to prostřednictvím právě informačních technologií. Jak na home office, poradí Jaroslav List, která současně dá pár tipů na zábavně vzdělávací aplikace, kterými si můžete ukrátit čas v době "koronavirové" sobě i svým potomkům.
Italský šéfkuchař Sergio Bellini připraví recepty s mušlemi a ústřicemi a Libor Honzárek představí soutěže Památka roku a Historické město roku 2019.
Martin Janeček s Markem Novotným pak ukáží, jak na architekturu v domácích podmínkách. Přesněji. Dají nám návod, jak si postavit svůj oblíbený dům či stavbu z papíru, ať už podle zakoupeného nebo staženého plánu či podle vlastního návrhu.
Nudit se s Dobrým ránem zkrátka nebudete ani v úterý. Začínáme v 5:59 na ČT2.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2020
 L HD