Nejen levou, ale i pravou nohou musel šlápnout do pedálu cyklista a alpinista Daniel Polman, aby dokončil nejtěžší závod světa Race across America.

Obsah dílu

Přehrát vše

Když člověk šlape na kole několik desítek nebo dokonce i stovek kilometrů, tak nakonec necítí nohy, ani ruce, ať už je levák nebo pravák a o zadku ani nemluvě. Své o tom ví i extrémní cyklista Daniel Polman, který se za námi přijde podělit o zážitky nejen z nejtěžšího závodu světa Race across America.
Vyloženě "levárnu" vymysleli soudruzi z NDR v roce 1961. Takřka přes noc postavili Berlínskou zeď. Jak se toto rozdělení města podepsalo na vztazích východu a západu a jaký vliv to mělo třeba na dění u nás, vysvětlí historik a publicista Luděk Navara.
Do let minulých se vydá i šéfkuchař Jan Rimpler, kterého jsme poprosili, aby se zaměřil na typická jídla minulého režimu a dal jim nový kabát a také výjimečnou chuť.
Filip Zapeca se narodil v České republice, v současnosti ale žije v Kanadě. Na svou rodnou zemi ale tento 18letý tvůrce nezapomněl a rozhodl se natočit dokument o městě, ve kterém se narodil, s názvem Göding/Hodonín. Promítat se bude jak u nás, tak v Kanadě.
Jemnou motoriku rukou bychom měli procvičovat i v dospělosti. Vhodnou metodou mohou být třeba nějaké výtvarné techniky. Jak se vyrábí šperky z tzv. kreativního betonu, ukáže designérka Markéta Švábová.
Sledujte Dobré ráno i v úterý, vysíláme od 5:59 na ČT2!

Chat

novinář, spisovatel, cyklista a alpinista

Daniel Polman

V úterý 13. srpna 2019


Stopáž150 minut
Rok výroby 2019
 L HD