Co koupit a nekoupit a jak je možné prostřednictvím ekonomie definovat dění ve společnosti i státu, vysvětlí ekonom Filip Matějka.

Obsah dílu

Přehrát vše

Ekonomie nemusí souviset jen s nakupováním, prodejem či jinými finančními toky. Její prostřednictvím je také možné vysvětlit některé chování lidí i státu. Jak behaviorální ekonomie funguje a co je možné jejím prostřednictvím zkoumat, řekne v úterý Filip Matějka.
Utrácet své finanční prostředky v obchodě může být v některých případech i velmi nebezpečné, obzvlášť když tím člověk zahání chmury a deprese. Co to je patologické nakupování neboli shopaholismus (oniománie) a jaké další nelátkové závislosti některé lidi ohrožují, řekne psycholožka Svatava Bardynová.
V kuchyni se tentokrát zaměříme na čočku a jejího zpracování se ujme vedoucí bistra a foodblogerka Petra Krejčová.
Jedna z nejznámějších vil inspirovala vznik románu Skleněný pokoj. Jaký byl život rodiny Tugendhat ukáže i film, který na motivy románu vznikl. Na premiéru pozve producent Rudolf Bierman.
Množírny už nejsou problém jen pejskařů. Mnohem častěji se můžeme setkat i s těmi kočičími, obzvlášť u vzácných plemen, mezi které patří i plemeno bengálská kočka. Víc o tom řeknou chovatelé Petr a Markéta Kůsovi.

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2019
 L HD