Slyšeli jste o hyperrealistické malbě? Malíř Jan Mikulka řekne víc.

Obsah dílu

Přehrát vše

Pokud jste v galerii koukali na obraz a říkali si, že je tak dokonalý, že by mohl svou věrností konkurovat fotografii, mohlo se jednat o hyperrealistickou malbu. Jedním z významných českých představitelů tohoto směru v současnosti je i akademický malíř Jan Mikulka.
Zvuk může být i škodlivý. Zejména když se jedná o jeho nadměrnou míru v podobě běžného denního hluku, který nás neustále obklopuje. Jaká rizika s sebou hluk nese a jaký má vliv na zdraví, se zeptáme Dany Potužníkové z Národní referenční laboratoře pro komunální hluk.
Abychom dostáli tématu i ve vaření, šéfkuchař Oskar Klanert zkusí vytvořit jídla, která můžeme vnímat jak očima, tak i ušima …pravděpodobně tedy bude křupovat, chroupat, bublat či syčet.
Vskutku audi-vizuální je dokumentární film o kapele Progres 2 Dialog s Progresem. Jeho autoři Martin Polák a Jiří Vondrák prozradí víc a pozvou ke sledování premiéry ve vysílání ČT.
A k zvukovému i vizuálnímu vjemu má co říct i Rudolf Brančovský. Výtvarník a hudebník přijde i se svou kapelou Poletíme?, která v Dobrém ránu také zahraje.
Tak nastražte uši, protřete si po ránu oči, ať o tu parádu nepřijdete ani ve středu …jako obvykle v 5:59 na ČT2.

Stopáž150 minut
Rok výroby 2019
 L HD