Pondělní Dobré ráno bude věnováno pomáhání - ať už druhým, nebo sobě.

Obsah dílu

Přehrát vše

V pondělním Dobrém ránu se bude pomáhat! Ať už druhým nebo sami sobě, je důležité myslet na to, že občas nemůžeme všechno zvládnout bez pomocné ruky.

Naším hlavním hostem bude herečka, tanečnice a redaktorka Tereza Herz Pokorná. Zeptáme se jí nejen na její práci u filmu v Německu, ale i na to, jakým způsobem spolupracuje s organizací UNICEF.

Michaela Čermáková, koordinátorka dobrovolníků ÚVN, nám poradí, jak se stát dobrovolníkem v nemocnici, co všechno to obnáší a jak se můžeme zapojit i v případě, že nemáme tolik času.

Na pondělí připadá Světový den prevence sebevražd a tak otevřeme téma duševního zdraví a péče o svoji duši. Marie Salomonová z projektu Nevypusť duši! bude zodpovídat naše dotazy ohledně toho, jak o duševních nemocech mluvit s ostatními, a jak si nebát říct o pomoc druhých.

Pečovat musíme nejen o svoje fyzické a duševní zdraví, ale i o naše kulturní a národní památky. S Terezií Vávrovou, Miroslavem Divinou a Luciou Belkovou budeme probírat, jakým způsobem se restaurují a uchovávají obrazy a sochy.

Lucie Masaryková nám přinese potravu pro duši, knižní novinky.

A s Janou Šenkyříkovou si uvaříme polévky, které nás zahřejí.

Přidejte se k nám a začněte nový týden s Dobrým ránem!

Chat

V pondělí 10. září 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD