Brány do vesmíru otevře v úterý ředitel České kosmické kanceláře Jan Kolář.

Obsah dílu

Přehrát vše

Vesmíru jako takovému a také propagaci českých kosmických aktivit se už mnoho let věnuje Jan Kolář, ředitel České kosmické kanceláře. Na dva roky se dokonce stal i viceprezidentem Mezinárodní astronautické federace. Co všechno jeho práce obnáší a jak jsou na tom Češi ve vesmíru, uslyšíte v úterý v Dobrém ránu.
Abychom si planetu Zemi neznečišťovali víc a víc, nebo alespoň usnadnili likvidaci odpadu, který lidstvo vyprodukuje, velká část populace se snaží svůj odpad třídit. Často ale není jasné, jak správně na to. Radit v tomto ohledu bude vedoucí ekologické poradny Ekologického institutu Veronica Petr Ledvina.
DVD novinky jako obvykle představí Karel Batůšek.
Když se řekne vesmír, jednou z položek, kterou si představíte, může být i temná hmota. A co je takovou typickou temnou hmotou gastronomie? …No přeci čokoláda! Jak si ji vyrobit doma, řekne a ukáže čokoládový vizionář Jan Odložil.
Svůj vesmír má zcela jistě i spisovatel Stanislav Češka, když se zrovna ponoří do své tvorby. Do Dobrého rána přijde představit své nejnovější knihy Smrt malé blondýnky a Případ českého knížete.
A jako ve zcela jiném vesmíru si můžete připadat, když vkročíte do nějaké staré a již delší doby opuštěné budovy. Jednou takovou je i Arnoldova vila v Brně - Černých Polích. Spolek Kulturní centrum Josefa Arnolda se už nějaký čas snaží tuto kulturní památku uvést znovu k životu. Jak a proč, to už řeknou sami její členové a spolupracovníci přímo z areálu vily.
Nezapomeňte se proto dívat i v úterý na Dobré ráno. Startujeme jako vždy v 5:59 na ČT2.

Chat

ředitel České kosmické kanceláře

Jan Kolář

V úterý 13. března 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD