V pondělí se těšte na muzikanta Honzu Křížka, známého především jako zpěváka a kytaristu z legendárního Blue Effectu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Do pondělního vysílání Dobrého rána jsme si pozvali hosty se zajímavými životními příběhy, kteří si s trochou nadsázky mohli při některých životních volbách říct: „Je to sice dál, ale zato horší cesta.“

Zpěváka a hudebníka Honzu Křížka má většina lidí spojeného se skupinou Blue Effect. Po smrti Radima Hladíka jr. a ukončení činnosti kapely se tento zkušený muzikant vydává na sólovou dráhu. Před pár týdny dokonce vydal první sólovou desku, ze které nám několik písniček zahraje. A zazpívá i legendární Sluneční hrob!

Ján Čupa po dlouhých let práce v severomoravských dolech začal chodit po horách. Jestli si představujete důchodce, který rád chodí na procházky, tak se velmi mýlíte. Ján Čupa již několik let chodí i několikrát denně na Lysou horu, a to zásadně bez trička, někdy i bez bot. Kde v sobě bere tu energii a co s jeho tělem při výstupu na nejvyšší beskydský vrchol dělá mráz, to nám prozradí v pondělním Dobrém ránu.

Zakladatel projektu Černí koně Tomáš Pouch v dětství přišel o nohu, ale to ho v žádném případě nezastavilo. Nejenže závodí na horském kole, ale především jako jediný na světě vyrábí handbiky pro postižené děti.

Příští rok čekají Česko oslavy sta let od založení republiky. Jak budou probíhat konkrétně v Brně a jak se do příprav můžou zapojit lidé a především jejich děti, nám přijde prozradit kreativní ředitel projektu Re:publika 1918–2018 Pavel Anděl.

Celý týden se budeme věnovat vánočním receptům z různých koutů Evropy a začneme na západě. Šéfkuchař Petr Erin Kováč nám ukáže, co si na o Vánocích dopřávají Francouzi.

Těšíme se na vás pondělí za minutu šest na ČT2!

Chat

hudebník

Honza Křížek

V pondělí 11. prosince 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD