Kdo by neznal oblíbené písničky a říkačky z pera Jana Vodňanského. Těšit se na něj můžete v pátečním Dobrém ránu.

Obsah dílu

Přehrát vše

Slovní hříčky, říkanky, písničky, básničky a jiné texty …to je denní chleba Jana Vodňanského. Ovlivnil několik generací nejenom dětí, ale také dospělých, kteří si dodnes pamatují některé jeho rýmy. V pátek bude hostem Dobrého rána.
Takovou nepěknou českou specialitou jsou výlety s takzvanými "předváděčkami". Mnoho seniorů, ale i osoby mladších ročníků, už sedli na lep prodejcům s podvodnými praktikami a koupili třeba pěknou sadu hrnců za nemalé peníze. Spolek Hurá na výlet se proto rozhodl, že bude nejen organizovat zážitkové zájezdy po ČR pro seniory, ale také že mezi nimi udělá osvětu, aby už příště těmto pochybným obchodníkům nenaletěli. Víc o aktivitách spolku řeknou Tomáš Martinek a Anna Mikanová.
S Michalem Požárkem nahlédneme do světa deskových her a necháme se inspirovat, kterou si teď můžeme nově zahrát.
A hezky česky budeme i vařit. Respektive ne my, ale šéfkuchař Radim Procházka. Vykouzlí české speciality, kterými se můžeme chlubit i ve světě.
Jiří Mitáček a Eva Pánková pozvou na finální oslavy výročí 200 let od založení Moravského zemského muzea a krajkářky Anna Řezáčová a Marie Škrabalová z Ostrožské Nové Vsi naučí diváky i Ondřeje se Soňou, jak se paličkuje krajka.
A kdybyste snad ještě měli pocit, že je toho málo, počkejte si na reportáž Petra Kotrly, který bude tentokrát bloudit v kukuřičném poli.

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD