Startovací dávka pohody. Ranní show České televize

Obsah dílu

Přehrát vše

Brnox - to je velmi úspěšný průvodce po brněnském nechvalně známém Cejlu, který se autorka této knihy, výtvarnice Kateřina Šedá, rozhodla představit čtenářům v jiném netradičním světle. Kateřina stojí i za dalšími známými počiny. Kromě jiného třeba vzala stovku obyvatel jihomoravské vesničky Bedřichovice a na celý den je přestěhovala do centra Londýna, kde žili, jako by byli doma na jižní Moravě. Nejen o své práci si bude povídat s Ondrou a Soňou už ve čtvrtek v Dobrém ránu.
Východisko ze své situace našli i středoškolští studenti Jakub Jan Fiala a Ondřej Kočan, kterým nevyhovovala jejich učebnice angličtiny, a tak si vytvořili vlastní.
Na východ se podíváme i v rámci našeho kulinářského koutku. Pozvali jsme si totiž rodilou Ukrajinku a skvělou kuchařku Lubu Lemak, která připraví několik dobrot z ukrajinské kuchyně.
Petr Minařík pozve na letošní Měsíc autorského čtení, který se bude jako už tradičně konat nejen v Brně a Ostravě, ale také u našich východních sousedů na Slovensku a právě na Ukrajině, ale i na severu v Polsku.
V případě juda se podíváme ještě dál na východ, a to do Japonska. Toto bojové umění nám představí Michaela a Petr Špičkovi ze SK KP Brno.
Japonské keramice Raku se pro změnu bude věnovat reportáž Petra Kotrly.
Za minutu 6 je i ve čtvrtek ten správný čas vylézt z postele a pustit si Dobré ráno na ČT2!

Chat

výtvarnice

Kateřina Šedá

Ve čtvrtek 29. června 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD