S Davidem Radokem o nadcházející operní sezóně. Nejen slovy, ale i činy .-) Těšte se na zajímavé ukázky!

Obsah dílu

Přehrát vše

Poslední den tohoto divadelního týdne se podíváme na zoubek opeře. Někým vášnivě milovaná, někým vášnivě nenáviděná, ale málokdy přehlížená. To co se bude dít v našem improvizovaném studiu v Janáčkově divadle přehlédnuté rozhodně zůstat nemůže. Máme pro Vás připravených několik ukázek, které jsou jasným důkazem, že s operou to tak černobílé není. Nabízí možná mnohem víc, než si myslíte. O lásce k opěře by mohl (a bude) vyprávět jeden z našich nejpřednějších režisérů, David Radok. Ten vám představí chystané představení Modrovousův hrad a Očekávání, která budou uvedena (jako spousta dalších úžasných věcí) v rámci festivalu Janáček Brno 2016. Určitě se ale syna Alfreda Radoka budeme ptát i na další jeho tvorbu a jeho vztah k Leošovi Janáčkovi.

Do dnešního Dobrého rána, ale nezavítá jen on, ale více než 150 lidí! A to tu dlouho nebylo! Čím to? Jen pro diváky Dobrého rána zahraje totiž orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno a navíc se představí i jejich sbor.
Máme pro vás připraveny i jiné lahůdky! Slyšeli jste například někdy skladbu, kde prim hrají psací stroje? My taky ne, ale ráno si ji můžeme společně užít.
Kromě opery máme pro vás připraveny i servisní rady. Odborná foniatrička Eva Bártková vám poradí, jak se starat o hlasivky. A to nejen o ty vaše, ale i u dětí! Když už ale budeme u toho zvuku, alespoň vám vysvětlíme, co zvuk vlastně je a jak se šíří. S vysvětlováním nám pomůže Pavel Rajmic z poměrně nového oboru audio inženýrství FEKT VUT Brno. Nezapomeneme ani na vaření a stylově budeme kuchtit s "babským uchem", tedy se šalvějí, a to s šéfkuchařem Martinem Chladou.

A kdo ví, možná se vysíláním prožene i nějaký bazilišek. Nebo, že by se ještě kouzlilo? Nebylo by to už moc? Pro naše diváky teda ne! Dívejte se od 5:59 na ČT2 se Soňou a Ondrou!

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L