To, co máme společné
Americký snímek - To, co máme společné (2000) - se odehrává ve fiktivním connecticutském městečku Homer a ve třech epizodách zachycuje měnící se pohled společnosti na homosexualitu.
Hrdinkou první povídky, zasazené do roku 1954 - Přítel Dorothy - je mladá dívka (Brittany Murphyová), která je propuštěna z armády pro svoji lesbickou orientaci a po návratu do rodného města čelí ústrkům a opovržení nejen ze strany spoluobčanů ale i vlastní matky (Margot Kidderová).
Druhá epizoda - Pan Roberts - odehrávající se v roce 1974, vypráví o dospívajícím chlapci (Jonathan Taylor Thomas), který je kvůli své orientaci šikanován spolužáky, ale nalezne zastání u svého učitele (Steven Weber), jenž přestane svoji homosexualitu skrývat, i když to ohrozí jeho místo.
Ve třetí povídce ze současnosti - Amos a Andy - se homosexuální mladík (James LeGros) snaží vysvětlit svému otci (Edward Asner), proč se chce oženit se svým přítelem.
Jako komentátor dění v městečku prochází všemi epizodami válečný veterán v podání Erica Stoltze.
Na scénáři povídek se podíleli významní autoři, držitel divadelní ceny Tony, dramatik a herec Harvey Fierstein, známý divadelní autor Terrence McNally a laureátka Pulitzerovy ceny Paula Vogelová.
Režie se ujala Donna Deitchová (nar. 1945), která se netají svojí lesbickou orientací a kromě režie řady epizod různých televizních seriálů (mj. Policie-New York, Pohotovost a Soudkyně Amy) natočila oceňovanou lesbickou romanci Srdce pouště (1985), vyznamenanou mj. Bronzovým leopardem na MFF v Locarnu.