Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
  • Calypsol 20. 6. 2020 01:28 Reagovat 3 0

    Varanasi

    Ano, Varanasi, alespoň na mě zapůsobilo neskutečně uhrančivě. Město jsem navštívil v unoru 2009 a pak ještě v únoru 2011 a zvláštní jakoby starobylost a nadpozemskost na mě doléhala z každé zdi v nespočtu uliček tohoto labyrintu. Spalovací gháty u Gangy večer nebo brzy ráno - neskutečná záležitost...a v noci tlumený zvuk rachotících stavů tkajících krásné hedvábí snad v kazdém druhém či třetím domě.

  • Richard 3. 10. 2013 02:06 Reagovat 7 0

    Omyl autorů či překladatelů? Informační paskvil

    Dokument se jmenuje "Po proudu řeky Gangy", ale řeka Ganga nemá vůbec žádnou spojitost s oblastí Ladáku (Ladakhu), které je věnováno téměř deset minut v úvodu dokumentu. Území Ladáku, ve svazovém státu Jammu a Kašmír, leží na sever od Hlavního himalájského hřebenu a většina území je odvodnována do řeky Indus (město LEH, ze kterého je mnoho záběrů v úvodu, leží právě na Indu). Nesmyslnost pokračuje i v další části, kde se mluví o oblastech Assamu a Darjeelingu, oblastech, které leží na řece Brahmaputra a jejích přítocích (tedy spojitost s Gangou není opět žádná) a vrcholí Dharamsalou,která též leží v povodí řeky Indus. At již byla myšlenková linie autorů jakákoliv, nelze používat řeku Gangu jako pojítko mezi jinak líbivými obrázky. To je opravdu nesmysl! Informačně se tak jedná o neuvěřitelný paskvil! (který ale mohl vzniknout i chybou špatně přeloženého názvu dokumentu. Toto nemohu posoudit neboť neznám název ve španělském originále). R.Slaba

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi