Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Michaela 24. 6. 2015 09:30 Reagovat 4 0

  Kvalitní

  Podle mě velmi dobře podané - civilně, bez přehrávání a hysterie - jak se říká pravda bývá prostá a tichá - nikoli hlasitá. Právě civilní projev - nikdo píše neherců - působil autenticky- dokumentárně a přiblížil nám bez nadsázky jak mohly vyznít skutečné reakce opravdových účastníků této tragédie. Bohužel dnes se filmů na toto téma z české produkce mnoho nenatáčí a z cizí produkce jde většinou tvůrcům o především kasovní úspěch - takže o objektivitě či autentičnosti se můžeme dohadovat...

 • Rozčarovaný divák 23. 6. 2012 21:37 Reagovat 10 22

  Bože!

  Co to je za amatérský výtvor!? Takové téma by si snad zasloužilo kvalitní zpracování. Pan "režisér" ať se radši dále věnuje potápění.

  • Milan Sloup 23. 6. 2012 22:15 Reagovat 19 7

   Re: Rozčarovaný

   Naopak bych řekl, že narozdíl od velmi výpravného a nákladného, přesto dle mého názoru dosti nevydařeného snímku Lidice, kde scénář naprosto promarnil sílu tématu a lidských osudů, v tomto případě se jedná o skvěle odvedenou práci a zdařilý dokument na pomezí hraného filmu, natočený sice s podstatně menší výpravou, zato však zdařile podávající atmosféru doby i události, které katastrofu zapříčinily a které následovaly. Osobně velmi vysoce hodnotím také komentář pana Brzobohatého, provázející diváka autenticky celým dokumentem. Ve zkratce bych řekl "za málo peněz se tentokrát tvůrcům podařilo opravdu hodně muziky"...

  • Pižla 24. 6. 2012 14:16 Reagovat 1 13

   Naprosto s Vámi souhlasím

   Pro jednoduchost to nazvu "okresní film", více nemá cenu k tomu dodat. Toto si oběti tragédie v Ležácích nezasloužily; když nemá soudnost pan režisér, má ji mít Česká televize. A že se k takové amatéřině natočí a odvysílá ještě i "film o filmu", to se už vůbec nedá komentovat.

   • krejcar 24. 6. 2012 14:30 Reagovat 10 5

    Lidice+Ležaky+Ploština

    Je dobře si tragedii těchto českomoravskych obci připominat.A toto se děje prakticky od roku 1946.Nemyslim si,že dokument o Ležacich byl amaterismem.Zvěrstva fašistickych okupantu v Evropě by se měla nejen připominat ale i nezapominat.Je pravdou možna,že pragocentrismus v preferovani lidicke tragedie diky blizkosti k hlavnimu městu je evidentni.Ale Ležaky a občansky odpor pardubicka a železnohorska proti fašistum a to nejen levičaku a pravičaku ale i prostych bezpartijnich čechu je uchovavan v obecnich kronikach mnoha obci a měst.A čechomoravane ve svych řadach měli nejen lidi statečne ale i ty druhe,stejně jako i ostatni narody.

    • Pižla 24. 6. 2012 22:17 Reagovat 1 9

     Lidice+Ležaky+Ploština

     Samozřejmě je nutné tyto události připomínat. Ovšem důstojným způsobem, který odpovídá jejich významu, nikoli začátečnickými pokusy (zde je filmografie pana režiséra: http://www.fdb.cz/lidi/286246-milos-pilar.html), které vyznívají až znevažujícím způsobem. Nerad, ale musím říci, že ČT sáhla v tomto případě naprosto vedle. Předchozího diskutéra pana Sloupa bych rád upozornil, že nejde o "dokument na pomezí hraného filmu", ale přímo o hraný dokument (už proto srovnání s filmem o Lidicích není dobře možné), a že pan Brzobohatý komentář četl (samozřejmě opravdu výborně, šlo o snad jedinou profesionální práci na tomto dokumentu), není ale jeho autorem.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi