Kauzy na silnici


Odstavení auta

Do potíží se dostaneme ve chvíli, kdy má potíže naše auto. Začne stávkovat a my potřebujeme zjistit, co se děje. Takže auto odstavíme u krajnice a vyjdeme ven. V tu chvíli ale riskujeme nejvíc. Jak bychom se tedy měli zachovat?

Petr Kološ
reportér

Petr Kološ


Železniční přejezdy

Co by chytrý přístroj asi říkal na to, když řidič v klidu vjede na železniční přejezd, i když vidí blikat červené světlo? Je spousta takových případů a většinou nekončí dobře. Pokud řidič přežije srážku s vlakem, může mluvit o znovuzrození.

Petr Kološ
reportér

Petr Kološ


Čtyřkolky

Jak překonat únavu a jak zahnat stres, na to je spousta receptů. Někomu pomáhá procházka v lese, jinému zase jízda v lese. Problém je, když se střetnou milovníci a ochránci přírody s milovníky čtyřkolek a terénních motorek.

Kateřina Blechová
dramaturgyně

Kateřina Blechová


Gentlemani silnic

Vítězství jsou různá. V následujícím případě jde o vítězství života nad smrtí, rozhodnosti nad opatrností a obětavosti nad nezájmem. 3 lidé zachránili pětičlennou posádku auta, které spadlo do rybníka. Právem jim patří letošní ocenění Gentlemani silnic.


Závody

Nepít alkohol před řízením je základ. Co nedělat během řízení, to asi taky většinou víme. Ale když ono nás to tak svádí, občas si zariskovat. To klidně můžeme, ale ne na silnici. Od toho jsou např. amatérské závody.

Richard Herbich
reportér

Richard Herbich


Motorkáři

Nesprávné předjíždění, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě. To jsou chyby řidičů jak aut, tak motorek. Motorkářů ale za první pololetí tohoto roku zemřelo téměř o polovinu víc než vloni za stejné období. Co je tedy špatně?

Petr Kološ
reportér

Petr Kološ


Drogy

Někdy řidiči doplatí na chyby jiných, jindy je udělají sami, zcela vědomě. Např. tím, že řídí pod vlivem drog. Za první pololetí policisté při kontrolách chytili už dva a půl tisíce řidičů, kteří drogy požili. Je to o 300 víc než vloni za stejné období.

Maria Křepelková
redaktorka

Maria Křepelková

* 1954


Svícení

S ubývajícím dnem se každoročně dostává ke slovu viditelnost aut. Správné osvětlení je stejně důležité jako dobrý motor, podvozek a brzdy. Špatně nastavená nebo částečně rozbitá světla už způsobila nejednu tragédii.

Petr Kološ
reportér

Petr Kološ


Autoveteráni

Někdo má rád kola, jiný auta a čím starší a bizarnější, tím lepší. Například majitelé Trabantů a Wartburgů se scházejí pravidelně, aby předvedli své poklady. Co je k nim přitahuje? A co to obnáší vlastnit dnes už vlastně historický vůz?

Štěpánka Čechová
reportérka

Štěpánka Čechová


Cyklovozíky

Jako rodiče většinou chceme své děti chránit a taky s nimi aktivně trávit čas. Pomáhají nám v tom různé vynálezy, třeba cyklovozíky. Ale právě ty mají vášnivé příznivce i odpůrce. Zatímco jedni v nich vozí děti běžně, jiní by do nich nedali ani panenku.

Eva Srpová
reportérka

Eva Srpová


Vyhledávání v archivu reportáží