Den s…


Letecká záchranná služba

Jezdit máme zkrátka tak, abychom nepřidělávali práci záchranářům. Asi bychom nechtěli na vlastní kůži zažít, jak pracuje třeba letecká záchranná služba. Na druhou stranu je to zajímavé. Proto jsme s ní strávili den. Ale jenom v roli pozorovatelů.

Maria Křepelková
redaktorka

Maria Křepelková

* 1954


Pohřební služba

Ať je zranění sebevíc nepříjemné, pořád ještě žijeme. Těm, co tohle štěstí neměli, už nikdo nepomůže. Zbývá jenom poslední služba. Převoz těla a rozloučení. Není to lehká práce a ti, co ji dělají, nám ji přiblížili. Strávili jsme den s pohřební službou.

Vít Hlásenský
redaktor

Vít Hlásenský


Policejní psycholog

Přijíždějí k nejzávažnějším případům, ať už jsou to dopravní nehody nebo násilné trestné činy. Co všechno tahle práce obnáší? A jak se osobně vyrovnat s tragickými případy? Na to nám odpoví policejní psycholog Lubomír Češek.

Kateřina Blechová
dramaturgyně

Kateřina Blechová


Letecká policejní služba

Šance na přežití v dopravním provozu se zvyšuje s ohleduplností řidičů a s dodržováním dopravních předpisů. O tom, jak se na silnici chováme, má přehled letecká policejní služba. Její práce je docela pestrá. Posuďte sami.

Kateřina Dušková
redaktorka

Kateřina Dušková


Veterinární záchranka

Dopravní nehoda nás zasáhne vždycky, když se týká našich blízkých. A mezi ně můžeme počítat i domácí zvířata. Můžou se zranit při převozu v autě, anebo vběhnout jiným řidičům pod kola. Pak přichází ke slovu Veterinární záchranka. Strávili jsme s ní den.

Anna Štumpf
asistentka

Anna Štumpf


Řidič kamionu

Na silnicích potkáváme spoustu kamionů. A někdy přemýšlíme, jaké to je řídit takové monstrum a dívat se na ostatní z nadhledu. Co všechno vlastně obnáší žít a pracovat na silnici? Na to jsme se ptali řidiče kamionu během jeho cesty do Německa a zpátky.

Anna Štumpf
asistentka

Anna Štumpf


Řidička autobusu

Vozí ten nejdražší náklad na světě – lidi. Obsadily místa, která ještě nedávno patřila výhradně mužům. A podle zkušeností cestujících i odborníků jim tato místa patří oprávněně. Řidičky autobusů. S jednou jsme strávili den.


Nehody

Havárie jsou jejich denním chlebem. Řeší rozbité plechy i tragické události. Jsou to policisté, kteří zasahují u nehod. A my jsme s nimi strávili poměrně rušný den.

Anna Štumpf
asistentka

Anna Štumpf


Hasiči

Jsou důležitou složkou státu. Bývají vzorem pro malé kluky. Neslyšíme o nich žádné skandály. Moc si nestěžují a perfektně zasahují vždy tam, kde je potřeba. Hasiči. Na den s nimi jsme se těšili.


Posttraumatický intervenční tým

Jsou svědky tragédií. Poskytují akutní psychologickou pomoc obětem, či pozůstalým. To je speciální tým policistů, nazývaný posttraumatický intervenční tým. Pracuje v osobním volnu a dobrovolně. Seznamte se.

Jaroslava Haladová
reportérka

Jaroslava Haladová


Vyhledávání v archivu reportáží