Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Krakonošovo království. Tak neváhejte a pojeďte s námi!

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Krakonošovo království – cyklistika v Krkonoších

Baví vás cestování a poznávání České republiky? Jestliže ano, pak tedy nasedněte na naše toulavé kolo, které vás týden co týden zaveze do míst, které stojí za poznání. Dnes jsme se vydali do Krakonošova království, tedy do našich nejvyšších hor.

Naše putování začínáme přímo pod naší nejvyšší horou, tedy v horské obci Pec pod Sněžkou, která si uchovala ráz původní horské osady a můžete zde spatřit krásné roubenky a stavení. Dostanete se buď autem přes Hradec Králové, anebo vlakem do Trutnova, odkud již vede krásná, udržovaná cyklostezka až sem. Sama Pec nabízí pro turistu mnoho atrakcí.

Přestože zde žije pouze 600 stálých obyvatel, o turisty se tu skvěle postarají hned dvě infocentra, která jsme také navštívili a nabrali vynikající materiál jakožto inspiraci pro náš výlet. Ten jsme poněkud zbaběle zahájili výjezdem lanovkou na Hnědý vrch, čímž jsme se během chvilky dostali do nadmořské výšky 1215 metrů. Hned z Hnědého vrchu vede sjezdová trať, která je ale poměrně těžká a nám rekreačním cyklistům ji rozhodně nedoporučujeme. My jsme se raději vydali na rozhlednu, která se tyčí 27 metrů nad vrchem hory a pokochali se nádhernými výhledy na Černou a Světlou horu a samozřejmě pak na Sněžku.

Pak jsme již nasedli na naše bicykly a vydali se krkonošskými pláněmi přes Liščí louku směrem na Lesní boudu. Krkonoše jsou těmito boudami pověstné a do značné míry se tak odlišují od ostatních českých hor. Lesní bouda je něco jako ekofarma a my jsme zastávky využili k vydatnému jídlu v místní Formance, kde si můžete dopřát typické krkonošské delikatesy.

Naše další cesta vede podél Stříbrného potoka, která nás bezpečně dovede až k Hornické stezce, což je naučná trasa s deseti zastaveními o historii těžby v Krkonoších. Naplněni novými poznatky sjíždíme do Černého dolu, kde naše dnešní putování po Krakonošově království končí. Pro ty, co těžba ve zdejších horách uhranula opravdu hodně, pak doporučujeme ještě navštívit expozici na oobecním úřadě s názvem Podzemí Krkonoš.

Stopáž11 minut
Rok výroby 2012
ŽánrSport