Vydejte se s námi za těmi nejkrásnějšími místy v České republice. Tentokrát navštívíme Monínec a jeho krásné okolí. Tak neváhejte a pojeďte s námi!

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Monínec – česká cyklistika

Baví vás cestování a poznávání České republiky? Jestliže ano, pak tedy nasedněte na naše toulavé kolo, které vás týden co týden zaveze do míst, které stojí za poznání. Dnes jsme se vydali do Monínce.

Jedná se o typickou českou, mírně zvlněnou krajinu, kde nás nepotkají žádné extrémy, ale svezení na bicyklu je opravdu skvostné. Nacházíme se na pomezí středních a jižních Čech, a tak dostupnost je například pro obyvatele Prahy velice dobrá a my doporučujeme dojet vlakem do stanice Střezimíř, která je ideálním východiskem.

Naše putování začalo přímo v lyžařském areálu v Monínci, kdy jsme využili služeb čtyřsedačkové lanovky a posunuli se tak o více než 200 výškových metrů výše a navíc jsme cestou překonali hranice Jihočeského kraje. Cesta vede krásnými, vpravdě horskými lučinami a naše první zastávka je poněkud překvapivá: Česká poštovna ze Sněžky. Tuto budovu sem místní nadšenci přesunuli z naší nejvyšší hory a nutno říci, že je o razítka z ní mezi turisty velký zájem. Po krátké zastávce pokračujeme dále do půvabné vesničky s názvem Ounuz, která vypadá jako z pohádky. A v pohádce se také skutečně objevila, neboť se zde točil slavný film Honza málem králem.

Zpět do současnosti nás pak dovede ves Alenina Lhota s hezkým golfovým areálem a pokračujeme přes Líbenice a po chvíli nás čeká nádherný výhled na Tábor. Napojujeme se na Greenway, tedy páteřní českou cyklotrasu, a u Starých Mitrovic sjedeme k mlýnu u zámeckého rybníka, ke kterému má silnou vazbu významný rodák ze zdejšího kraje: Jakub Krčín ze Sedlčan a Jelčan, jenž zde na zaniknuvší vodní tvrzi dožil u své dcery. Ostatně rybníků je ve zdejším kraji nepočítaně a my se kolem jedné takové rybníkové soustavy po chvilce projíždíme. To už se ale dostáváme k cíli naší cesty, kterým je opět lanovka v Monínci.

Sedlčansko je pro českého cyklistu hotovým rájem, který přímo vybízí k cyklotoulkám, jež jsou vhodné snad pro všechny věkové kategorie. Nevěříte, vyzkoušejte si to, nebudete zklamáni

Stopáž11 minut
Rok výroby 2012
 P
ŽánrSport