Drop In - nikdy není pozdě

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos rockového koncertu na podporu nadace pro prevenci a léčbu drogových závislostí. Režie Z. Suchý

Nadace Drop In vznikla v Praze v roce 1991 ve snaze zřídit systém komplexní prevence a péče o uživatele nelegálních drog a jejich rodinné příslušníky. Jejími zakladateli jsou MUDr. Jiří Presl a PhDr. Ivan Douda. V roce 1999 se z nadace Drop In stalo Středisko prevence a léčby drogových závislostí – DROP IN o.p.s. – nebo-li nestátní zdravotnické zařízení, které působí i na osvětu naší společnosti.

Rockový koncert na podporu nadace, s mluvenými vstupy a záznamy míst, kde Drop In působí, provází Dan Bárta. Vystoupí David Koller, Jiří Macháček, Viktor Dyk a další umělci. Skupiny MIG 21, Abraxas, Jasná páka a další.

» Video pozvánky dalších účinkujících

DMS pro léčbu a prevenci

Na podporu střediska pro léčbu a prevenci drogových závislostí DROP IN, o. p. s. můžete odeslat dárcovskou SMS:

DMS DROPIN na číslo 87 777

Cena SMS je 30 Kč, Drop In o. p. s. obdrží 27 Kč.

Smužbu SMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha. Více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

Praha 1 se rozhodla zavřít ordinaci Ve Smečkách 8

Drop In obdržel v září 2011 výpověď ke dni 1. 5. 2012, již 2 roky Praha 1, kde středisko sídlí, neposkytuje Drop In dotace, údajně není vhodné umístění ordinace v centru města, v ulici, kde sídlí velké množství veřejných domů.

Znamenalo by to narušení funkčnosti Drop In, došlo by k propouštění pacientů střediska Ve Smečkách, kterých je v současnosti 130. Řešení Drop In vidí v přemístění střediska do jiné lokality, za podpory města Prahy.

Koncert a televizní přenos by měl pomoci medializaci situace Drop In, podpořit myšlenku Drop In a zachování substituční terapie, pomoci získat náhradní prostory, případně finanční podporu formou darů a DMS.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Drop In zatím může zůstat v centru Prahy

  17. 4. 2012

  Praha - Radní Prahy 1 schválili prodloužení výpovědní lhůty pro středisko Drop In v centru města tak, aby zařízení mohlo bez přerušení navázat na provoz v novém sídle v areálu Nemocnice Na Bulovce. Tamní prostory budou pro přestěhování metadonového centra připraveny do čtyř měsíců. Do té doby bude moci centrum zůstat v ulici Ve Smečkách.

 • Nikdy není pozdě - benefice pro Drop In

  15. 4. 2012

  Praha – V pražském Lucerna Music Baru se konal benefiční koncert na podporu nadace Drop In. Podporu poté, kdy od radnice Prahy 1 obdržela výpověď z pronajatých prostor v centru hlavního města, jí přišel vyjádřit například David Koller, Tonya Graves, Mig 21, Prago Union nebo Jasná Páka. Jejich vystoupení nazvané Nikdy není pozdě přenášela živě Česká televize.

Diskuse diváků
 • Mates 16. 4. 2012 02:13

  Martin III

  Bezva! :-)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 91 minut – Rok výroby: 2012 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Plakát koncertu