Pocta Václavu Havlovi

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos koncertu z velkého sálu Lucerny na počest bývalého prezidenta Václava Havla pořádaný jeho přáteli, Knihovnou Václava Havla, Nadací VIZE 97, Výborem Dobré vůle, Fórem 2000, Člověkem v tísni aj. Režie R. Vodrážka

V pátek 23. prosince večer se ve všech prostorách Paláce Lucerna odehraje poslední dějství rozloučení s Václavem Havlem. Společenství přátel Václava Havla zvolilo formu, kterou Václav Havel miloval: přehlídku různých žánrů, stylů a uměleckých směrů. Poctu mu vzdají hudebníci, divadelníci, filmoví tvůrci, fotografové, a to v neformální koláži pestrých vystoupení.

Během multikulturního večera se na pódiu Velkého sálu budou v půlhodinových blocích střídat kapely jako Garage & Tony Ducháček, Jasná páka a Hudba Praha, David Koller, slovenské kapely Bez ladu a skladu a Živé kvety, Hradišťan (primáš Jiří Pavlica), The Plastic People of the Universe, Tata Bojs, Velvet Underground Revival Band, Tonya Graves, Matěj Ruppert a Ondřej Brousek, z Ameriky přiletěl Ivan Král, společně vystoupí Radim Hladík s Vladimírem Mišíkem. Štěpán Rak zahraje skladbu, kterou několikrát hrál na různých akcích Václavu Havlovi. V Lucerna Music baru budou vystupovat Toxique, Zrní, Schoenfelt, Mama Bubo, Lanugo, The Colorblinds s Adamem Mišíkem, nejmladším synem zpěváka Vladimíra Mišíka a další. Hlásí se další kapely, a tak se hledá možnost, jak jejich vystoupení dramaturgicky zařadit do programu.

V pasáži bude hrát Horňácká cimbálová muzika, v kině Lucerna odehraje Divadlo Na Tahu Zahradní slavnost v režii Andreje Kroba, Buchty a loutky budou inscenovat Horský hotel a Divadlo Na Provázku Havlovu hru Prase. Mezi divadelními představeními se v kině budou promítat filmové dokumenty o Václavu Havlovi, např. Bojanovského Prezident Václav Havel, Havel na Hrad Pavla Kouteckého nebo Americká pocta Václavu Havlovi z newyorské katedrály sv. Jana. V kavárně kina či v Mramorovém sále dostanou příležitost vystavit svá díla fotografové, kteří provázeli Václava Havla jeho životem, jako Bohdan Holomíček, Oldřich Škácha, Tomki Němec.

Celou Lucernu poskytla zdarma velkoryse paní Dagmar Havlová s manželem Ivanem Havlem. Na pořádání večera se podílejí zejména přátelé Václava Havla, jeho bývalí spolupracovníci, ale také Knihovna Václava Havla, Česká televize, Film a sociologie, Kancelář VH, Nadace Charty 77, Člověk v tísni, Výbor dobré vůle Olgy Havlové, hudební a produkční agentury a další instituce.

Večer bude probíhat od 17.30 hod. do 23.30 hod. ve všech sálech i v pasáži Lucerny. Česká televize bude v době mezi 20. a 22. hodinou přenášet dění ve Velkém sále, aby Poctu VH zprostředkovala všem, kteří se dovnitř nedostanou.

Po skončení přenosu na ČT1 bude přenos pokračovat na portálu ct24.cz.

Ve střední části Václavského náměstí bude umístěna velkoplošná obrazovka, která bude přenášet program v Lucerně pro ty, kteří se již nedostanou dovnitř. Na budově Národního muzea bude umístěna obří fotografie Václava Havla. K dispozici budou trikolóry s černými stužkami pro účastníky shromáždění na Václavském náměstí. V den pohřbu budou ve vagonech metra umístěny citáty Václava Havla.

Je možné, že Poctu VH v Lucerně navštíví i někteří z významných hostů, kteří přijedou na poslední rozloučení s Václavem Havlem v katedrále. Jejich účast bude záviset na jejich programu v Praze, proto v tuto chvíli není možné odhadnout, kdo z VIP hostů se večera v Lucerně zúčastní.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Petr 28. 12. 2011 23:24

  Jak se jmenoval ploužák od Plastiků, kterej hráli asi jako třetí?

  Jak se jmenoval ploužák od Plastiků, kterej hráli asi jako třetí?

 • Vladimír 28. 12. 2011 19:44

  Letiště.

  Víte, jak se bude na počest Havla jmenovat ruzyňské letiště? Dementěvo. Ale ozývají se i hl…

 • Rija 27. 12. 2011 09:53

  Lidská tvořivost je neúprosná

  Za okny nám snížek taje, rádio nám hymnu hraje Opustil nás prezident, dramatik a disi…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje