Osoby a obsazení

Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová

Ute Zikmundová (38 let)

Novinářka Ute Zikmundová (38) žije v bytě se svým tříletým synem a skoro tchánem Broukem, který jí „zůstal“ po rozchodu s otcem jejího syna - Viktorem. V těhotenství zjistila, že má Viktor milenku a vyhodila ho. On sice odešel, ale jako otec Dana a kamarád Ute, funguje pořád.

Ute si založila vlastní webové stránky, na kterých vtipně glosuje život.

Po několika špatných zkušenostech s muži zjistí, že jediný chlap, který za něco stojí, je Viktor. Jejich vztah je páteří celého seriálu. Její soukromý a sexuální život je na nic. Silně pociťuje, že je už dlouho sama. Sbalí „tatínka ze školky“ Libora Lamače, se kterým má tajný milenecký poměr. Aspoň něco. Lamač je ajťák, pomáhá jí s webovými stránkami. Ute ho zaujala už dávno, protože je úplně jiná než ženy, které zná. Lamač není žádný erotický bourák, je to jeho první známost po rozvodu. Při prvním sexu ho Ute málem pozře zaživa a oba vidí všechno ideálně. Jí však brzy začne docházet, že Libor nefunguje dostatečně podle jejích představ. Je něco mezi milencem a partnerem. To „mezi“ je špatně. Není z jednoho kusu. Na milence je málo sexistický, na partnera příliš komplikovaný (bývalá manželka, dcera). Navíc se jí zdá, že do ní málo investuje. Místo kytice růží přinese jednu ubohou, k Vánocům dostane knihu. Touží po chlapovi, který z ní strhá spodní prádlo zubama. Řekne si o to. Lamačovi to zoufale nejde. Tchán Brouk vidí takovou známost nerad, protože ví, že z toho nic dobrého nekouká. Dělá jim různé naschvály a říká Lamačovi údržbář, když je to ten IT manažer. Brzy však na jejich poměr přijde Lamačova exmanželka a začne dělat scény, protože nevěřila, že si její muž ještě někdy někoho najde. Ute se s ním tedy rozejde. A trpí. Po Lamačovi jí zůstanou aspoň vylepšené webové stránky.

Dítě je sice zázrak, ale čtyřiadvacet hodin zázraků denně vás může pořádně zdeptat. – Když nemáte lásku, je to blbý. Ale když nemáte hlídání, je to ještě blbější. – Mít tajemství je romantické, ale nese to s sebou naprosto neromantická pravidla. Pro vztah se ženatým mužem platí jediné pravidlo: Když jste s ním sama, můžete všechno. Jinak ale nemůžete vůbec nic. Co když jsem lepší než jeho žena? – Já nežiju. Já jenom píšu.“


Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová

Arnoštka Veselá (23 let)

Kuchařka na MD Arnoštka Smutná-Veselá žije s manželem Břeťou a miminkem Lukášem u rodičů, kteří se jim zdatně pletou do života. Hlavně Smutná. Arnoštka se tak zabrala do mateřského života, že skoro zapomněla na sebe, ale hlavně na Břeťu. Ten trpí. Zkouší ji k milostnému životu přimět různými způsoby, např. afrodiziakem. Nepovede se.

Arnoštka nestíhá, nezvládá, dítě brečí, má toho plné zuby. Dostane se do klasického mateřského kolotoče. Ale snaží se být statečná. Hledá pomoc na internetu, právě na maminkovských serverech, zejména u Ute. Stane se na čtení a psaní o miminech tak závislou, že už není pomalu schopná dělat nic jiného. Je to novodobý fenomén závislosti. Ute se jí v tom snaží pomoci a chce, aby Arny šla k psychiatrovi, ale ta to odmítne. Přestává chodit ven, komunikovat s ostatními, izoluje se. Holky za ní chodí a pokoušejí se jí domluvit, ona tvrdí, že je všechno v pořádku a přetvařuje se. Rozhodný čin nakonec udělá Břéťa, který už tuhle situaci neunese a vyřeší ji jednou pro vždy po svém. Notebook rozdupe a učí svou ženu žít samu za sebe, bez virtuálního vztahu s internetem.

Před mateřskou jsem byla kuchařka. Teď už smažím jen na compu. Na chatu mám aspoň pocit, že nejsem tak strašně sama. Virtuální sex vypadá líp než ten domácí.


Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová

Barbora Melíšková (30 let), „Biožena“

Biožena Barbora Melíšková, řečená Brambora, má vlastní bio obchůdek. Žije s rockerem Frantou, který je s jejich společnou dcerou Gábi na mateřské dovolené. Barbora má kromě ní ještě osmiletou Natálku. Je pořád vdaná a její ex manžel se s ní nechce rozvést, naopak chce, aby se i s oběma holkami vrátila zpátky. Navíc tvrdí, že i Gábi je jeho.

Franta je pravý opak Melíška, naprosto nad věcí, bohém. Jako otec na MD funguje bezvadně, jen se občas někde zapomene, i v hospodě. Má spoustu fanynek, ale odolává. Dvakrát týdně má s kapelou koncert, jinak jen zkoušejí nebo je doma. Franta Báru miluje až za hrob. Odpustil by jí všechno, jen jednu věc ne. A ta se přesně stane.

Sádlo, škvarky, salám… to je přehlídka jedů. – Spala jsem s ním. Ale to bylo jen na rozloučenou! – Můj muž mě nikdy nemiloval. Jenom mě chtěl vlastnit. – Frantu miluju. Když řekne mlíko, myslí tím mlíko. Žádnej kefír nebo syrovátku.


Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková

Johana Márová (42 let), fotografka

Fotografka Johana Márová je kolegyní i kamarádkou Ute. Pracují spolu v jedné redakci. Johana je rozvedená a žije se dvěma puberťáky. Dcera Dáša je zamilovaná a neustále se chce trhnout, syn Martin je intelektuál a nesnáší nikoho, kdo nemá VŠ. Johaně nestačí peníze, neuživí rodinu, tak si najde druhé zaměstnání. Udělá si manikérský kurs a tajně pracuje i jako manikérka.

Stejně tak tajně randí s o dvanáct let mladším hasičem, se kterým nečekaně otěhotní. Stane se přesně to, před čím mnohokrát varovala svoji dceru. Řeší tedy zásadní problém, jakýsi mezník v jejím rozvedeném životě. Chtěla si jen užít, nechtěla vztah, ani dítě.

Myslí si, že Tomáš je jenom taková její občerstvovací stanice a ona brzy půjde dál. Ale on se do ní zamiluje, Johana tomu nemůže uvěřit. Pokusí se tedy o nemožné: Dát dohromady své puberťáky a milence, který není o moc starší než oni.

Matky samoživitelky dokážou nemožné: mít dvě zaměstnání nebo vystoupat na Mount Everest i přesto, že mají závrať z výšek. – Existuje fond ohroženejch matek? – Milenec má co nejlíp udělat svoji práci. A pak zase vypadnout.


Kateřina Hrachovcová
Kateřina Hrachovcová

Nikol Fajmonová (36 let)

Bývalá modelka Nikol Fajmonová je sestrou Ute. Možná to způsobily geny po matce, ale doteď sjezdila skoro celý svět se svým mužem, který si říká Majk. Koupil kdysi horský pramen a nemusí už v životě do ničeho píchnout, pokud nevyschne. Nechávají si stavět vilu a zatím bydlí v hotelovém pokoji, protože Majk hotely zbožňuje.

Nikol je zase ujetá na uklízení, nic ji nevzrušuje víc než papírová utěrka a čistící prostředek v rozprašovači. Nikol se dlouho nedaří otěhotnět. Když to konečně vyjde, stanou se z nich ujetí rodiče, kteří plánují budoucnost svému dítěti, ačkoli je teprve v břiše. Zodpovědně se připravují, Majk si třeba nechá přivézt hromadu písku a trénuje stavění hradu a plácání báboviček.

Než Nikol otěhotní, Majk prožije románek s hotelovou uklízečkou, která mu přijde vzrušujícně špinavá. Nikol se nic nedozví, ale Majk cítí, že jeho epizodka je časovaná bomba.

Co vidím, to uklidím. Nejlepší orgasmus mám s hadrem v ruce. – Co je víc: dítě nebo dobrej sex? – To byly doby, když jsem ještě fotila hadry. Teď už mě zvou jenom do reklamy na termobačkoru.


Filip Blažek
Filip Blažek

Viktor Brouk (37 let), přítel Ute, otec jejího syna Dana

Viktor Brouk je bývalý přítel Ute a otec jejího syna Dana. Ute v těhotenství zjistila, že má Viktor milenku a vyhodila ho. On sice odešel, ale jako otec Dana a kamarád Ute, funguje pořád.

Vztah Ute a Viktora je páteří celého seriálu.

Zamilovat se, to je hodně primitivní. Doufám, že už se mi to nestane. – Kdybych s tebou žil, asi bych tě stejně podváděl. Ale náš syn by měl aspoň tátu doma. – Jestli se teď budeme milovat, tak já se stejně potom seberu a půjdu k ní. – V jednoduchosti je krása! Proto jsem si našel milenku.


Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček

Majk Fajmon (40 let), manžel Nikol

Majk Fajmon je manžel Nikol. Koupil kdysi horský pramen a nemusí už v životě do ničeho píchnout, pokud nevyschne. Nechávají si s Nikol stavět vilu a zatím bydlí v hotelovém pokoji, protože Majk hotely zbožňuje.

Než Nikol otěhotní, Majk prožije románek s hotelovou uklízečkou, která mu přijde vzrušujícně špinavá. Nikol se nic nedozví, ale Majk cítí, že jeho epizodka je časovaná bomba.


Oldřich Vízner
Oldřich Vízner

Vilém Brouk (65 let), skorotchán Ute

Vilém Brouk žije také s Ute a malým Viktorem v jednom bytě.

Jsem rád, že už jsem starej. To je úleva! Padesát let šití pro ženský ze mě udělalo úplnýho eunucha. – Chlap, kterej opustí těhotnou přítelkyni, pro mě není chlap! I kdyby to byl můj syn.


Vlasta Peterková
Vlasta Peterková

Luisa (zásadně svůj věk neříká), babička Ute

Luisa (zásadně svůj věk neříká) je babička Ute a Nikol. Ute i její sestru vychovala a teď už si chce jen užívat života. Dostává Ute i do trapných situací, když chce třeba půjčit byt, aby si nějakého šamstra otestovala. Ute se začíná ozývat její matka, která před dvaceti lety opustila rodinu a rozhodla se jezdit s cirkusem po světě. Ute by jí odpustila, chce ji vidět, ale Luisa ji vymazala ze života.


Martin Písařík
Martin Písařík

Franta Chrpa (30 let), přítel Barbory, otec jejich Gábi

Rockerem Franta má s Barborou společnou dceru Gábi,kterou je na mateřské dovolené.

Ještě bych se moh´naučit kojit. Pak už bych byl úplná profesionální matka! – Zdá se ti normální povýšit zdravou stravu nad zdravej rozum?! – Nemůžu uvěřit, že s tebou spím v posteli tvýho muže. A ještě ke všemu legálně!


Robert Jašków
Robert Jašków

Petr Melíšek (40 let), manžel Barbory, rozvádí se s ním

Je stále ženatý s Barborou a nechce se s ní rozvést, naopak by rád, aby se i s oběma holkami vrátila zpátky.

Kafe z ječmene nepiju. – Chlap na mateřský dovolený pro mě není chlap. Máme spolu dvě děti, měla bys už konečně pochopit, kde je tvoje místo. U mě! – Nejlepší vůně do auta je bůček.


Filip Čapka
Filip Čapka

Břéťa Veselý (30 let), manžel Arnoštky

Manžel kuchařky na mateřské dovolené Arnoštky.

O sexu si čtou ti, co ho nemaj. – Vždyť nám vaši lezou až do postele. Nikdy nevím, jestli se ráno probudím s tchánem, s tebou nebo tvojí mámou. – Mám takovej divnej pocit, že moje žena, i když je vyučená kuchařka, neumí vařit.


Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková

Marie Smutná (cca 55 let), matka Arnoštky

S manželem Arnoštem se zdatně plete do života dceři Arnoštce a její rodině, která u nich žije.

Mužskej musí dostat to svý. Navařeno, naklizeno a v sobotu se k němu pěkně přitulíš. Víc nepotřebuje. V manželství, holčičko, nesmíš nic nechat být. Potrestala jsi ho? Jak ti nemám radit, když vidím, co všechno děláš špatně?!


Miroslav Táborský
Miroslav Táborský

Arnošt Smutný (cca 55 let), otec Arnoštky

S manželkou Marií se zdatně plete do života dceři Arnoštce a její rodině, která u nich žije.

Lepší je prachy přirozeně prochlastat, než je uměle vyhodit za psychoterapeuta. Vy ženský pořád čtete ty romantický slátaniny a pak se s váma nedá žít! Dáš si jedno?


V dalších rolích:

  • Tomáš Sejkora (30 let), přítel Johany: Martin Kraus
  • Veronika Jirousová (25 let), asistentka Viktora, jeho přítelkyně: Jana Pidrmanová
  • Libor Lamač (42 let), budoucí tajný milenec Ute: Tomáš Matonoha
  • šéfredaktor Daneš: Aleš Procházka