Film mého života: Markéta Bidlasová (scénář k filmu Moje pravda)

Tvůrce Nevinných lží jsme postavili před zcela hypotetickou situaci: má vzniknout film na motivy vašeho života (v případě producentské a manželské dvojice Vrabelových o jejich manželství). Velmi štědrý rozpočet vám umožňuje vybrat si vysněné spolupracovníky i herce. Zkrátka nic není nemožné.

Žánr: Kdysi bych vám odpověděla, že by to bylo drama plné zvratů, napětí, romantiky a tragédií. Dnes bych zvolila dlouhý rodinný seriál skandinávského typu. Autentické prostředí, autentické dialogy a problémy, partner, děti, zvířata, humor, barvité a zároveň vlídné peripetie (ano, nejspíš si to protiřečí) a hlavně katarze v závěru. Asi by byl pro někoho trochu nudný, ale jiný bych nechtěla.

Scénář: Ten bych napsala rovnou já. A moje zkušenosti a zkušenosti mé rodiny, mých předků, mých dětí, mých přátel a známých. Ti všichni by psali se mnou.

Režie: Jedna z dánských režisérek, které mám ráda. Takže buď Susanne Bier (Bratři, Po svatbě, Svatba mezi citróny) nebo Lone Scherfig (Italština pro začátečníky, Škola života, Jeden den).

Hlavní role: Nějaká neznámá herečka ve středním věku, která by se touto rolí vtipné zralé ženy netrpící anorexií proslavila a odstartovala by úžasnou kariéru.

Název filmu: Kdo říká, že lepší už to nebude?