Ceny Alfréda Radoka 2011

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 6  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záznam dnešního slavnostního udílení cen kritiky ve všech oborech českého divadla. Jubilejním 20. ročníkem z Divadla v Dlouhé provázejí David Novotný a Lenka Krobotová. Kamera J. Matiášek. Režie I. Pokorný

K dvacátému výročí udílení Cen Alfréda Radoka se spojila dvě pražská divadla, která mají společné nejen začátky. Slavnostní večer za přítomnosti kamer České televize se uskuteční v sobotu 25. února v Divadle v Dlouhé a uvádět ho budou herci Dejvického divadla – Lenka Krobotová a David Novotný, loňský držitel ceny za nejlepší herecký výkon. Scénář psali dramaturgové Dejvického divadla a o hudební doprovod se postarají herci z Dlouhé.

Mezi nominovanými herci na Ceny Alfréda Radoka za rok 2011 jsou Helena Dvořáková, Gabriela Míčová, Lucie Žáčková, Martin Havelka, Norbert Lichý, Marek Němec a Martin Pechlát. V dalších kategoriích se objevuje i jméno zpěváka Ondřeje Ládka alias Xindla X, který si vysloužil nominaci za hudbu k postmuzikálu „Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!“ v Divadle na Vinohradech.

Nejvíce „želízek v ohni“ má Divadlo v Dlouhé, které v anketě kritiků získalo celkem čtyři nominace. Zabodovalo v kategoriích divadlo roku, nejlepší inscenace (Claudelův Polední úděl v režii Hany Burešové) a nejlepší ženský i mužský herecký výkon (Helena Dvořáková za roli Ysé a Marek Němec za roli Mesy v Poledním údělu). Na titul nejlepší inscenace roku aspirují vedle Poledního údělu také Mikuláškova adaptace Ouředníkovy Europeany z brněnské Reduty a Glassova opera Les enfants terribles (Příšerné děti), kterou s pěvci Národního divadla nastudovala Alice Nellis v areálu Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích.

Nejlepší poprvé uvedenou českou hrou loňského roku může být Česká válka Miroslava Bambuška, Jedlíci čokolády Davida Drábka či Ohrožené druhy Petra Zelenky. A o titul divadlo roku se kromě Divadla v Dlouhé utká také Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie, brněnská Reduta a Buranteatr Brno.

Ceny Alfréda Radoka uděluje každoročně Nadační fond Cen Alfréda Radoka ve spolupráci s agenturou Aura-Pont a časopisem Svět a divadlo. Ceny v sobě zahrnují dramatickou soutěž, neboli ocenění textu nejlepší původní české divadelní hry. Druhou část cen tvoří ocenění v jednotlivých inscenačních kategoriích.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Radokovy ceny míří do Divadla v Dlouhé a Pražského komorního

  25. 2. 2012

  Praha – Při večerním předávání Cen Alfréda Radoka za inscenační výkony v roce 2011 zazněl třikrát název pražského Divadla v Dlouhé. Na základě hlasování více než osmi desítek kritiků a publicistů spolupracujících s časopisem Svět a divadlo získalo v jubilejním dvacátém ročníku toto prestižní ocenění za inscenaci hry Paula Claudela Polední úděl v režii Hany Burešové. Herečka Helena Dvořáková za ni převzala Radokovu cenu za ztvárnění role Ysé a Martin Černý za návrh scény.

 • O Ceny Alfréda Radoka budou bojovat dva herci z Ostravy

  6. 2. 2012

  Herec Národního divadla moravskoslezského Igor Orozovič je nominovaný na cenu Talent roku v divadelní soutěži o Ceny Alfréda Radoka. Za mužský herecký výkon je z Ostravy navržený také Norbert Lichý z Divadla Petra Bezruče, a to za postavu v inscenaci Rodinná slavnost.

Diskuse diváků
 • Pavel 25. 2. 2012 22:31

  Milé

  Celkem hezká atomosféra! Dík Pavel

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 80 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje