Kulaté jubileum naší slavné rockové skupiny i jejího lídra Petra Jandy oslavila plná O2 Arena v Praze koncertem 1. prosince 2012. Spoluúčinkuje Český národní symfonický orchestr a speciální host Marta Jandová. Kamera L. Glavanakov. Režie M. Čech

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Legenda rockové scény a jeden ze zakladatelů českého bigbítu, skupina Olympic, vyjela v listopadu 2012 na velké halové turné. Jako host skupinu Olympic tentokrát doprovázel Český národní symfonický orchestr. Turné vyvrcholilo v sobotu 1. prosince 2012 obřím koncertem v pražské O2 areně.

„Je to padesát let stále nekončícího mejdanu a to je potřeba pořádně oslavit,“ řekl k chystanému turné Olympiku jeho lídr Petr Janda. „Chceme zavzpomínat na všechno dobré, co nás za tu dlouhou dobu potkalo a hlavně poděkovat všem našim fanouškům za úžasnou přízeň, kterou nám po celou tu neuvěřitelnou dobu věnují.“

Společně se skupinou Olympic vystoupil 49členný Český národní symfonický orchestr a v Praze jako host i Marta Jandová. Fanoušci si tak vychutnali největší hity Olympiku v rockovém, symfonickém a rovněž akustickém provedení.

Počátek kapely se datuje do roku 1963, kdy kolem Miloslava Růžka vznikl soubor KARKULKA (KARlínský KULturní KAbaret), který se později přejmenoval podle klubu v pražské Spálené ulici na Olympic. Za svoji existenci vydala kapela více než 70 alb, získala 3 Zlaté a 3 České slavíky.

Petr Janda
zpěvák

Petr Janda

* 2. 5. 1942


Stopáž53 minut
Rok výroby 2013
 HD
ŽánrHudba