Nejdéle uváděná inscenace Laterny magiky (premiéra v r. 1977). Je dílem velkého tvůrčího týmu a syntézou panoramatického obrazu, triků a reálné hry. Připravila A. Sirotková

Nejdéle uváděná inscenace Laterny magiky, která od své premiéry v r. 1977 dosáhla více než 6000 repríz. Sleduje putování dvou klaunů za nedosažitelným obrazem krásy. Boj dobra se zlem s nádechem nostalgie prostupují ozvuky nejoriginálnějšího českého uměleckého směru – poetismu, ať už v postavách klaunů a cirkusového prostředí, obrazy plnými pohybu a barev, hrou s imaginací a jemným humorem.

Kouzelný cirkus je esencí tvorby Laterny magiky, kterou do života přivedl tým výrazných uměleckých osobností v čele se scénografem Josefem Svobodou. Režiséři Evald Schorm, Jan Švankmajer nebo Jiří Srnec, výtvarník Zdeněk Seydl nebo slavný kameraman Emil Sirotek jsou jen některými z nich. Hrál se v 16 zemích světa, a pokud by se v divadle reprízoval Kouzelný cirkus každý den, trvalo by to 16 let. Inscenace odchovala několik generací tanečníků, kteří bez přestávky vstupovali do rolí svých kolegů. Dodnes se na jevišti celkem vystřídalo 21 Smutných a 23 Veselých klaunů, 21 Svůdců a 29 Venuší. Kouzelný cirkus je dílem velkého tvůrčího týmu a syntézou panoramatického obrazu, triků a prolínání se předobrazu a reality.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrDokument