Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Veronika 30. 9. 2015 10:14 Reagovat 0 0

  No

  Rituální obřízka v odlehlé vesnici v Africe nějak nepřekvapí. Ale zjistěte si, kolik je obřezaných dívek ve Švédsku nebo ve Velké Británii. Jednoho dne je rodiče pošlou na prázdniny "domů" a je to. A o tom se nějak nemluví, protože by to byl asi rasismus nebo tak.

 • Alča 28. 9. 2015 00:53 Reagovat 1 0

  Obřízka

  jeden z opravdu mála výborných dokumentů vysílaných ČT. Proč to nedáváte v nějakou normální hodinu ať se o tom obohacení co nás čeká mohou všichni informovat!

 • František Fiala 24. 12. 2013 12:48 Reagovat 0 1

  Možná je to jen omyl.

  Možná měla ženská obřízka původně za cíl odstranit kožní záhyb překrývající klitoris. Tím se podstatně zvýší vzrušivost a sexuální žádostivost žen. Žel postupem času se toto umění a znalost vytratily a zůstalo jen pusté ostranění citlivých tkání. Tomu by odpovídalo, že obřízka je pouze ženská záležitost a pevná víra v něco, so již dávno není tím původním cílem. Pokud je tato myšlenka pravdivá, svědčí o jisté degradaci společnosti. Otázka zní, jak jednou zdegradujeme my.

  • Jana kubíčková 7. 8. 2014 13:58 Reagovat 2 0

   ani kdyby jste měl pravdu a obřízka měla sloužit k odstranění kožního záhybu přes klitoris, rozhodně by se tím nezvýšila vzrušivost ani sexuální žádostivost, spíše by se snížila citlivost klitorisu..je to to samé jako obřízka u mužů..ti pak mají menší citlivost žaludu, jelikož je stále odhalený a otírá se o oblečení, ale zato mají větší výdrž a rozkoš je stejná...díkybohu by to tak mělo fungovat u ženy, protože si nedovedu představit že s odhaleným a citlivějším klitorisem bych měla žít do konce života..to by bylo utrpení při každém pohybu:((

 • Milena 24. 3. 2013 08:20 Reagovat 0 3

  Obřízka žen

  Určitě je to dosti kruté a bolestivé,je to jejich tradice a vymítit to nelze,budou to dělat i nadále.Musí to hodně bolet. měli by dodržovat alespoň určité hygienické zásady,aby se nestalo.že některé dívky zemřou.Chápu,že u kluků je to o něčem jiném třeba v těchto zemích,tam si myslím,že klučičí obřízka,ač také bolí je zcela na místě a souhlasila bych s ní.Když chlapcům odstraní předkožku pomůžou jen tomu,že penis je natrvalo ve větší čistotě a není problém s hygienou.

 • Pavel Kozák 17. 3. 2013 21:44 Reagovat 2 0

  Ta civilizace je...

  ...patriarchální a hédonéfóbní. Takže víme, odkud se to vzalo. Asi před 10ti lety jsem ČT nabízel pořad o kulturologické sexuologii a paní dramaturgyně mi napsala, že se spoluprací nepočítají. Tak jí když tak, prosím, napište, aby se obměkčila - že jsem občan ČR a platím příspěvky ČT. Děkuji!

 • Elivita 12. 3. 2013 14:40 Reagovat 12 0

  Ženská obřízka

  Tak samozřejmě je nutné ženskou obřízku odsoudit, protože oni ani nevědí! proč ten zvyk vlastně vznikl! Je to prostě jen "tradice" . Na to není nic, co bychom se měli snažit pochopit.Mladší ženy už naštěstí začínají chápat, že je něco špatně,řekly to konečně nahlas. Ale i na starších je vidět nejistota a bolest. Nejzajímavější na to ale je, že místním "chlapům" neobřezaná žena nevadí!, naopak tam jeden tvrdil, že neobřezaná je lepší... Takže hlavní je, aby měly možnost volby bez jakékoliv diskriminace a v tom jim pomáhat. Rodíme se se vším, co mít máme a nikdo nemá právo někoho prznit na základě něčeho, co vzniklo bůhví od jakého magora z jejich prapředků. Jejich vláda by měla začít motivací lidí, třeba tím, že neobřezané ženy budou mít nějaké výhody, atp. Ženy muže nepotřebují, je to právě naopak, proto je takhle otročí a zneužívají a říkaji tomu vznešeně tradice.

 • Jana 11. 3. 2013 13:48 Reagovat 0 9

  není důležité ten zvyk naprosto výmitit - je to jejich tradice, ale zásadní je podle mě přispět k tomu, aby se obřízky děly hygienicky a neumíralo kvůli nim zbytečně tolik mladých děvčat...

  • Anna 26. 6. 2015 16:29 Reagovat 0 0

   vy jste šílená.nebo alespon' pološílená.

 • Hana Šináglová 11. 3. 2013 09:25 Reagovat 3 7

  TO Jana

  Neodsuzujte něco co neznáte, pro nás je tento zvyk barbarský a neuznáváme jej, pro ně jsou naše zvyky také špatné a jsme pro ně nečisté a děvky. Je důležité je pochopit, ne odsoudit! A pokusit se jim vysvětlit osvětou a vzděláním, že i bez tohoto zvyku budou žít dál a jejich život i tak bude hodnotný. Hana Šináglová informační koordinátor www.omdc.cz

 • Gábina 11. 3. 2013 09:03 Reagovat 1 0

  Keňa a obřízka žen

  Krásný dokument,díky všem,kteří se na něm podíleli............krásný...ale velmi smutný :(

 • JUDr. Helena Martiňáková 11. 3. 2013 08:03 Reagovat 2 0

  krásná země

  Země je to krásná, lidé úžasní, jen zvyky jsou strašné. Ale můžeme pomoci - OMDC.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi