Jan Cina (Jiřík): Chtěl bych být animovaný

Klikněte pro větší obrázek Jak byste popsal Vaší postavu ve Slíbené princezně?

Je to takový obyčejný kluk, v tom nejlepším slova smyslu, který najednou začne rozumět zvířatům, a díky tomu zažije spoustu zajímavých věcí. Snaží se dělat vše správně, a to mu nakonec přinese i štěstí a lásku. Škoda, že se toto děje jen v pohádkách.

Jakou oblíbenou postavu byste si někdy rád zahrál?

Mám rád všechny animované postavy, ale to jde zahrát těžko, protože neumím být kreslený. Teď se mi plní ale sen – moje oblíbená pohádka je Šíleně smutná princezna a teď si v divadle zahraju prince.

Co by v ideální vánoční pohádce rozhodně nemělo chybět?

Určitě písnička. Pamatuju si například všechny písničky v Lotrandovi a Zubejdě. No a taky by v ní mělo být nějaké zvíře, protože to všichni milujeme a dojímá. A také mravní ponaučení a šťastný konec.

Bez čeho si nedokážete představit Vánoce?

Dříve to bylo bez sněhu, ale za těch pár let jsem si zvykl, že se ho nedočkám. Hlavně mi jde tedy o mé blízké a už si dokážu představit, že bych s nimi Vánoce slavil třeba na pláži.

Jaká je Vaše první vánoční vzpomínka?

Dostal jsem k Vánocům glóbus. Dnes to moc nechápu, ale tenkrát jsem z něho měl neuvěřitelnou radost. A hlavně jsem nechápal, jak to ten Ježíšek mohl vědět, že si ho přeju! Rodiče o tom dodnes vypráví, jak jsem z toho dárku měl záchvat štěstí.

Máte s rodinou nějaký oblíbený vánoční rituál?

Máme teď jeden nový – chodíme na procházku a pak si společně dáme plněné šneky. Vím, že bychom se asi měli spíše postit, ale mně se tento rituál docela zamlouvá.

Rozhovory