25 minut

Obsah dílu

Gaby — Quinten — Valerie

Části dílu

00:23
Gaby
  Život amsterdamské židovské herečky Gaby Santcroosové (31) se dramaticky změnil poté, co jí byla po malé nehodě diagnostikována posttraumatická dystrofie. Narazila loktem do rámu dveří a její mozek začal nesprávně vysílat signály bolesti. Nyní žije s chronickou bolestí, kterou lze srovnat s fantómovou bolestí. Její nemoc není okolnímu světu zřejmá, a proto se jí často stává, že se jí lidé smějí nebo na ní ukazují prstem, například když uprostřed zimy sedí v kavárně v krátkých kalhotách a s holými nohami, protože její tělo nesnese žádné oblečení. Ale Gaby se drží.
  08:31
  Quinten
   V mládí Quinten Rutgers putoval s rodiči po celém světě. Jeho otec je mezinárodní bankéř a kvůli práci se rodina musela mnohokrát stěhovat. Když bylo Quintenovi patnáct, rodiče se rozhodli, že by měl dokončit školu v Nizozemsku. V internátní škole měl Quinten problém zvyknout si na chladné holandské klima. Našel útočiště v hudbě, hašiši a golfu, což je sport, který se naučil hrát opravdu dobře v Keni. Po ukončení školy u ničeho dlouho nevydržel: byl hudebníkem, pracoval jako model nebo jako barman. Ze své vykořeněnosti viní otce a neustálé stěhování.
   16:15
   Valerie
    Valerie pochází z velmi hudebně založené rodiny a bavičství má opravdu v krvi. Její sestra je soulovou divou Holandska. Ale protože Valerie byla vdaná, měla dvě děti a zaměstnání, neměla čas na hudbu. Když jí bylo padesát let, Valerie se po nevydařeném manželství a nejrůznějších zaměstnáních rozhodla, že si zkusí to, co vždy chtěla a že si podmaní Holandsko svým komediálním talentem. Na oslavách a večírcích vystupuje jako „Patsy“, drsná surinamská ženská z Amsterdamu
    Přehrát celé video
    Stopáž25 minut
    Další díl
    Dhaka

    Napište nám