Nahrávám video

Obsah dílu

Pedro Macaxi Ngonga — Věra Roubalová — Miloš Škorpil

Části dílu

00:25
Pedro Macaxi Ngonga
  Pedro Macaxi Ngonga (38) přišel do Prahy z Angoly v roce 1989. Tehdy šestnáctiletý utíkal před občanskou válkou. V Praze začal studovat jadernou fyziku, ale pak přešel na jiný obor. Našel si partnerku a narodily se mu dvě děti. Uchytil se ve čtyřech hudebních uskupeních, která se věnují hlavně spirituálům a africkým písním pro děti. Psal vynikající básně v češtině… Ale to všechno už je dnes minulostí, protože Pedro se rozvedl, vrátil se do Angoly a v Praze nechal dospělého syna.
  08:24
  Věra Roubalová
   Věra Roubalová (64) je matkou čtyř dětí. Ačkoliv vystudovala strojní inženýrství, pracuje dnes jako psychoterapeutka v pražském Rafael Institutu, kde společně s Helenou Klímovou léčí generace židovských rodin, postižených holocaustem. V Inbázi Berkat pracuje také se ženami imigrantů z různých zemí, hlavně z bývalého Sovětského svazu.
   16:32
   Miloš Škorpil
    „Běh člověku vrací čas, který mu dal. Během něj si rozmyslí spoustu věcí a pak už jenom přijde domů a udělá je, aniž by nad nimi musel dumat“, říká Miloš Škorpil (58) – běžec, ultramaratonec, propagátor a trenér běhu a zakladatel běžecké školy. Českou republiku oběhl celkem třikrát a v roce 2002 ji také přeběhl napříč. Je zastáncem názoru, že běhat se má srdcem. Běh je pro něj cesta k vnitřnímu „osvícení“.
    Přehrát celé video
    Video bylo možné přehrát do 31. 3. 2017
    Další díl
    Istanbul

    Napište nám