Příběhy lidí z velkých měst

Obsah dílu

Přehrát vše

Pedro Macaxi Ngonga (38) přišel do Prahy z Angoly v roce 1989. Tehdy šestnáctiletý utíkal před občanskou válkou. V Praze začal studovat jadernou fyziku, ale pak přešel na jiný obor. Našel si partnerku a narodily se mu dvě děti. Uchytil se ve čtyřech hudebních uskupeních, která se věnují hlavně spirituálům a africkým písním pro děti. Psal vynikající básně v češtině… Ale to všechno už je dnes minulostí, protože Pedro se rozvedl, vrátil se do Angoly a v Praze nechal dospělého syna.

videoPedro Macaxi Ngonga
...
video video

Pedro Macaxi Ngonga

Věra Roubalová (64) je matkou čtyř dětí. Ačkoliv vystudovala strojní inženýrství, pracuje dnes jako psychoterapeutka v pražském Rafael Institutu, kde společně s Helenou Klímovou léčí generace židovských rodin, postižených holocaustem. V Inbázi Berkat pracuje také se ženami imigrantů z různých zemí, hlavně z bývalého Sovětského svazu.

videoVěra Roubalová
...
video video

Věra Roubalová

„Běh člověku vrací čas, který mu dal. Během něj si rozmyslí spoustu věcí a pak už jenom přijde domů a udělá je, aniž by nad nimi musel dumat“, říká Miloš Škorpil (58) – běžec, ultramaratonec, propagátor a trenér běhu a zakladatel běžecké školy. Českou republiku oběhl celkem třikrát a v roce 2002 ji také přeběhl napříč. Je zastáncem názoru, že běhat se má srdcem. Běh je pro něj cesta k vnitřnímu „osvícení“.

videoMiloš Škorpil
...
video video

Miloš Škorpil

Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrDokument