Předchozí díl | Následující díl

Do moře míst (13/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2247  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Tomášem Hanákem na cestě automobilem z Istanbulu na Gibraltar

Poslední část Tomášovy středomořské cesty začíná ve Valencii. Jižně odtud, v pouštích Cabo de Gata, si ověříme, že jde skutečně o nejsušší místo Evropy, a tak rychle zamíříme k západu, do El Rocia. Tady se na začátku léta pravidelně koná největší španělská fiesta.

Celý týden se sem sjíždějí kolony vozů tažených voly a celé kavalkády pestře vyšňořených jezdců na koních. Víno teče proudem a ze všech stran znějí kytary. Není to nic překvapivého – jsme totiž v Andalusii, v zemi flamenca. Aby se ale Tomáš dozvěděl o flamencu co nejvíc, vydává se do Granady. Tady už dlouhá léta žije brněnský kytarista Petr Vít, který Tomáše vezme na hodiny tance, ale také za svérázným kytarářem Jermanem, který staví kytary určené právě na flamenco.

Kromě flamenca je Granada proslulá také nejarabštější čtvrtí v Evropě, Albaicínem, také ale cikánskými jeskyněmi na kopci Sacromonte a především legendární Alhambrou. V ní jako byste se náhle přenesli do pohádek Tisíce a jedné noci. V Granadě žili Arabové 700 let a dodnes se sem rádi vracejí.

Z Granady už Tomáš míří do cíle celého svého putování – na Gibraltar. Projde se bludištěm skalních chodeb obří vojenské pevnosti, setká se s drzými makaky a zastaví se až na Evropském mysu, jelikož dál už prostě cesta nevede. Tady, Gibraltarskou úžinou, už vykukuje Afrika a to znamená, že jsme na konci Evropy a také na konci naší cesty. Adios amigos.

Přehrát video

foto: Roman Žebro Pekař

Diskuse diváků
 • Daniela Deylová st. 5. 10. 2012 09:12

  Bravo na Valentin Trajanov!!!!

  ÚžasnĂ˝ dĂ­l,dĂ­ky p.Hanákovi,ale takĂ© hlavnÄ› dĂ­ky p.Valentinovi Trajanovi,kterĂ©h…

 • Bazalka 20. 1. 2012 02:06

  Se sypér!

  Moc a tres, tres pěkné!! A po-ušné! Mersí boků!

 • AÄŹoš PergrĹŻ 15. 1. 2012 20:53

  Výborné - vtipné

  viz. nadpis.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2011 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu