Zahrada pod lupou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

S Davidem Prachařem v souladu s přírodou

V posledním dílu 25. 10. jste viděli:

Nekonečná práce Václava Vydry

ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Nekonečná práce Václava Vydry

Herec Václav Vydra si nedávno pořídil statek za Prahou a tráví tam veškerý svůj volný čas. Martina Vrbová se jela podívat, co tam dělá. „Tady všude, kam se podíváte, to je naše zahrada. I tady ty kopřivy, ty sekají koně a oni kopřivy neradi. Kopřivy musíme sekat my.V zásadě je to taková samoúdržbová zahrádka. My jsme tady krátce, takže nemám úplně vyhraněný vztah k místním rostlinám, ale miluju ty vzrostlý starý stromy, který tady jsou. Jsem šťastný za ty čtyři veliký starý ořechy,“ popisuje vztah k zahradě herec.

Kámen zvaný placák

OKRASNÁ ZAHRADA

Kámen zvaný placák

Tak toto je placák. Když máte vodu, tak s ním můžete udělat žabičky. Nebo Discobolos by s ním mohl hodit takových 50 metrů do dálky. Ovšem zahradní architekt, ten v něm vidí buď šlapák, nebo zídku. Kámen v zahradě je v podstatě věčné, ale hlavně velmi vděčné téma.

Drtiče a štěpkovače, pomocníci do každé zahrady

RADY ODBORNÍKŮ

Drtiče a štěpkovače, pomocníci do každé zahrady

Při práci na zahradě vzniká spousta rostlinného materiálu, který bychom vůbec neměli nazývat odpadem, ale měli bychom ho na zahradě využít. K lepšímu zpracování organického materiálu slouží štěpkovače a drtiče. Náš bosonohý zahradník Vlastík otestoval některé drtiče. „Rád je používám, protože když ostříháme větvičky a pak je rozdrtíme, vytvoříme krásně rozmělněnou organickou hmotu, tu pak můžeme použít na celé zahradě.“

Dub, strom Boha hromu

EKO-BIO ZAHRADA

Dub, strom Boha hromu

Dub byl už od pravěku zasvěcen bohu hromu, ať už to bylo u Římanů, u Germánů i Slovanů. Ponaučení z toho vyplývá i do naší doby, v přírodě za bouřky se určitě nebudeme k schovávat pod mohutný dub, protože přitahuje blesky.

Diskuse diváků
 • luky 18. 6. 2012 13:31

  Veľmi dobrá relácie Záhrada pod lupou podľa mňa nemá konkurenciu v ČR ani v SR. Vyvážená relácia plná zaujimavých rád a konečne bez chémie (keď vidím reláciu konkurenčnej TV ktorá je na trhu už dlhé roky tak mám pocit že už ani burina nerastie bez postreku a hnojiva) veľmi sa mi páči že relácie nie je zameraná len na prezentovanie výrobkov sponzorov (samozrejme je tam nejaká ta reklama ale s mierou) ako aj to že neprezentuje samú chémiu a keď tak myslím že vždy ide o prírodné látky. Zišlo by sa podľa mňa spomenúť aj viac babských receptov na ochranu rastlín (i keď neviem či to ne…

 • Dohnal 27. 5. 2012 07:22

  zahrada pod lupou

  Myslím si že pořad zahrada pod lupou je vynikající a předčí i pořad receptář.A hlavně není přerušovaný reklamami.Jen by měl mít více rad pro zahrádkáře.

 • Jarmila 8. 9. 2013 10:20

  nový pořad pro zahradkáře?

  Asi šla ČT do sebe, sželelo se ji zahradkářů a začal dnes nový pořad, celkem zdařilý "polopa…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu