Hudebně zábavný pořad s rubrikou Tak jsme začínali a písničkovou soutěží (1984). Uvádějí K. Šíp a J. Uhlíř. Zpívají: Zelenáči, Olympic, P. Janů, P. Janda, Abraxas, E. Hurychová, J. Neckář, P. Rezek, OK Band a Turbo. Kamera M. Dostál. Režie A. Vomáčka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V Hitšarádě Televizního klubu mladých hovoří Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř o nadcházejícím létě a skupina Zelenáči dává ve své písni tip, kam o prázdninách vyrazit za doprovodu vtipných kreseb Jana Vyčítala. V kině starých písniček Šíp a Uhlíř uvádějí rubriku „Tak jsme začínali“, v níž jsou hosty členové skupiny Olympic (Petr Janda, Miroslav Berka, Milan Broum a Petr Hejduk). Promítají jim jejich starší písničky z televizního archivu a mluví o začátcích populární skupiny, o personálních změnách v kapele, o množství koncertů a gramodesek a o názoru mladších členů na archivní písně.

Po vítězné písni minulého kola Hitšarády uvádějí Šíp s Uhlířem druhou lekci televizního kurzu pro diváky – začátečníky. Tentokrát rozebírají žánr, který je na obrazovkách častým a vítaným hostem – detektivku. Hrají a zároveň analyzují fiktivní detektivně-kriminální příběh, v němž byla v lese nalezena zavražděná dívka.

Stopáž60 minut
Rok výroby 1984
 4:3
ŽánrHudba