Koncert pro Drop In

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos části koncertu ze Staroměstského náměstí v Praze u příležitosti 20. výročí trvání nadace na pomoc drogové závislosti. Účinkují: J. Budař, A. Langerová, D. Koller, skupina Gipsy.cz a další. Režie D. Sís

Nadace Drop In vznikla na sklonku roku 1991 v souvislosti se změnou společenského systému a tím možností zřídit systém komplexní prevence a péče o uživatele nelegálních drog a jejich rodinné příslušníky, který by co nejlépe vyhověl daným potřebám. Zakladatelé nadace MUDr. Jiří Presl a PhDr. Ivan Douda chtěli zřídit instituci, která by svojí činností navazovala na původní státní Středisko drogových závislostí FNII (kde oba pracovali od roku 1982 do roku 1991), ale byla by méně ovlivněna systémem státní drogové politiky, omezujícím doposud péči o závislé na čistě medicínský model. Počátkem roku 1999 se nadace Drop In změnila v nový právní subjekt a sice Středisko prevence a léčby drogových závislostí – DROP IN, o.p.s., registrované nestátní zdravotnické zařízení. Pojetí a filozofie Drop In, o.p.s., se zaměřují na ambulantní kontakt, první pomoc, poradenství a terapii drogových problémů v intenci tzv. HARM REDUCTION – tj. racionální snižování rizik, která z drogové problematiky jako celku vyplývají. Jako jedna z priorit sem spadá i prevence vůči HIV infekci mezi osobami, které si drogu aplikují intravenózně = nitrožilně. Další prioritou Drop In, o.p.s., jsou různé typy preventivní činnosti. Drop In, o.p.s., prosazuje od svého založení pragmatický pohled na řešení drogové problematiky a snaží se ovlivnit postoj společnosti k drogové problematice ve směru realistického pojetí dané oblasti.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • Sandra 1. 9. 2011 23:39

    Užitečná práce

    Je to uĹľiteÄŤná práce a tĂ˝ká se všech, nebotˇkaĹľdĂ˝ selhává na něčem jinĂ©m, nÄ›kd…

  • itchy_k 1. 9. 2011 20:22

    ach jo

    nesnášim ty rychlĂ© stĹ™ihy..jeden zábÄ›r max.3sekundy..kolikrát se to střídá po …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 61 minut – Rok výroby: 2011 – L
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje