Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Antoine de Saint-Exupéry

Komedie Láska je láska je filmem ze života a o životě. V mozaice příběhů prožívají filmoví hrdinové své radosti i trable s láskou, která má mnoho podob a nevyhýbá se mladým ani starým. Každá generace si tu najde to své…

Osmnáctiletá Maruška, která žije po smrti maminky jen se svým dědečkem Vlastimilem, touží konečně potkat svého prince. Chce prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem, který se jí ostýchavě dvoří, prožije krásné prázdniny a hlavně první milostné dobrodružství. Jenže jak už to bývá – s velkou láskou je často spojeno i zklamání, a proč by se mělo vyhnout zrovna Marušce a Markovi?

Maruščin dědeček Vlastimil zjišťuje, že pravá láska nikdy neodkvete. Po dlouhých čtyřiceti letech se setká se svou první platonickou láskou ze střední školy. Oba se snaží užít si každou společnou chvilku, která jim ještě zbývá. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině. A Vlastimilova znovu rozkvetlá láska s Libuškou je důkazem toho, že věk, stáří ani nemoc nejsou tomuto ušlechtilému citu žádnou překážkou…

Honza (Petr Vančura), dvacetiletý Maruščin soused a její nejlepší kamarád, je přistižen svou matkou Zdenou (Simona Stašová), jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka Zdena se nehodlá smířit se synovou sexuální orientací a rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To však přináší jen spoustu komických situací. A hlavně, zkuste předělat něco, co předělat nejde. Aspoň, že Honzův táta Karel (Ondřej Vetchý) má pro syna pochopení. Karel, bývalý ligový fotbalista, dnes už jen správce stadionu, žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře. Inu, láska je láska. A tak se nakonec i Maruščina fenka Gejla „zamiluje“ do sousedovic pejska Tima. Dvěma pejskům vůbec nevadí, že je každý jiné rasy, vzhledu, barvy či postavy a že pocházejí z jinak společensky postavené rodiny. Mají se prostě rádi, a to i navzdory názoru svých páníčků.

Všichni hrdinové našeho příběhu se ocitnou v situacích, kdy prožívají euforii, v některých momentech však přestávají na lásku věřit. Cítí zklamání, smutek a zlost. Jako by zapomněli na hlas svého srdce, který jediný je správný, i když si všichni okolo myslí opak. Vždyť každá láska je především velmi křehká. Stačí jediné slovo, gesto či neochota porozumět a odpustit a ten silný, hřejivý cit, který má sílu vynést nás k oblakům, se rozplyne jako mlha nad pramenem Vltavy. Naštěstí život připraví všem na cestě nejen překážky, ale i spoustu situací a příležitostí, jak s odvahou a humorem trable s láskou vyřešit a překonat. A právě o to se naši hrdinové snaží.

Úsměvný film Láska je láska má snahu zaujmout diváka originálním příběhem, který je okořeněn nadsázkou, jemným humorem i ironií. Ukazuje, že láska, která nás obklopuje na každém kroku, může mít různé podoby, a že všichni občas prožíváme chvíle, kdy se chováme jako slepí a zapomeneme poslouchat hlas svého srdce. Stejně jako v životě nebudou ve filmu chybět jak úsměvné situace, tak i těžké životní zkoušky, nečekaná odhalení, absurdní rozhodnutí, překvapivé zvraty, láska, trápení i smíření.