Jean Marais jako diplomat, svůdník a dobrodruh v jedné osobě. Francouzsko-italský film.
Dále hrají: L. Pulverová, M. G. Buccellaová, J. Morel, R. Dalban a další. Režie Christian-Jaque

Jean-Luc Hervé de la Tommeraye (Jean Marais) působí jako diplomat v Abidjanu. Jeho nonšalantní bílý oblek se přesně hodí k způsobu jeho života a poněkud svéráznému výkonu jeho funkce. Společenské večírky, krásné dámy a míchané koktejly jsou na denním pořádku. Smrt lovce motýlů a příjezd krásné vědecké pracovnice zčeří bezstarostnou hladinu diplomatického života. Lov motýlů a vědecká práce slouží jako zástěrka pro bandu lupičů, která chce z pralesa odnést bednu diamantů.

Gentleman z Cocody je koktejl namíchaný z kaskadérských kousků Jeana Maraise, při kterých se nedal zastupovat, komediálních situací a dialogů a Maraisova espritu. Ve své době způsobil tento film malou senzaci, nebot’se obdivovaný francouzský idol při natáčení dokonce třikrát zranil a tisk dopodrobna informoval o nehodách, které tak přispěly k publicitě filmu.

Gentleman z Cocody je čtyřicátým šestým filmem známého režiséra Christian-Jaqua (Fanfán Tulipán), při kterém si připomeneme zlaté časy dobrodružných gangsterek, kdy auto sice vybuchne, ale nikdo nezahyne.

Dále hrají: L. Pulverová, M. G. Buccellaová, J. Morel, R. Dalban a další. Režie Christian-Jaque

Napište nám