Nepolepšitelnému proutníkovi hrozí chomout. Karty mu ale věští budoucnost šlechtice, a tak Fanfán radši za štěstím uteče na vojnu.
Režie: Christian-Jaque. Scénář: René Fallet, René Wheeler. Hrají: Gérard Philipe, Gina Lollobrigida, Noël Roquevert, Olivier Hussenot a další.
Fanfán Tulipán

Kdepak je mladý bouřlivák Fanfán? Hledá ho celá vesnice v čele s otcem mladičké Marion. Jejich předtucha je správná, v jedné z kupek sena je určitě najdou. Marně se Fanfán snaží o útěk, rozezlený otec jej dostihne a trest by měl být na doživotí. Čeká ho cesta k oltáři s krásnou Marion. Ale přesto, že má tato mladá venkovská dívka všechno, co má mít, Fanfánovi se ještě nechce do venkovského chomoutu. Když mu krásná cikánka předpoví z ruky šlechtickou budoucnost, má hned o důvod víc, proč ze svatby utéct, byť k verbířům. Fanfán udělá všechno pro to, aby se věštba naplnila a on se oženil s královskou dcerou.

Film Fanfán Tulipán s okouzlujícími osobnostmi Gérardem Philipem a Ginou Lollobrigidou, je mimořádně vtipnou a šarmantní podívanou, které čas jen přidává na hodnotě.

Napište nám