Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Moravan 26. 4. 2014 23:50 Reagovat 1 0

  Zvoleny porad lze prehravat pouze na uzemi CR.

  Lituji,ze ani ja v Jeruzalemu nemohu shlednout tento dokument.

 • Jaro 9. 10. 2012 18:12 Reagovat 1 0

  Chrám Božího hrobu v Jeruzalémě

  Dokument se mi líbí. Myslím si, že více než dobře během necelé hodiny (!) vystihuje podstatu tohoto chrámu, jeho historii i současnost. Přímo bych řekl, že vystihuje genius loci tohoto posvátného místa! Pan Walerian je snad fundovaný - přesněji bych řekl fundamentální - znalec, avšak jeho příspěvek je nespravedlivý.

 • Walerian 9. 10. 2012 17:10 Reagovat 0 0

  Úroveň překladu!

  Chápu, že se překladatel pokusit vytvořit jakýsi "literární nadpis" pořadu - problém však je ten, že jde o biblický citát z Janova evangelia(14. kap., verš 2), který nelze takhle doslova prznit (v tomto případě už ani nelze hovořit o parafrázi). Pokud jde o termín "svatostánek", ten označuje místo, kde se v chrámu uchovává eucharistie pro podávání nemocným a umírajícím; takže použít jej jako označení chrámu katolického, pravoslavného, arméneského, koptského, etiopského, syrského ... zkrátka všech těch konfesí, jež eucharistii uchovávají, je nesmyslně znepřesňující - a to bez ohledu na to, že se to dělá často a že to páchají i lingvisté, kteří nerozumějí obsahové stránce náboženské terminologie.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi