Správní úřady by měly vydávat rozhodnutí v době přiměřené složitosti problému. Nadměrný hluk z předzahrádky sportbaru, honitba bez myslivců a sporné rozúčtování nákladů za teplo v bytovém domě (2013). Režie E. Lípová

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Paní Rektorová bydlí vedle sportovního areálu, u kterého v 90. letech postavili sportbar s předzahrádkou. Ta je ale téměř o polovinu větší, než bylo úřady schváleno. A také pojme mnohem více hostů, kteří společně vytvoří mnohem větší hluk. Paní Rektorová se cítí poškozena na svých právech, bohužel už ale uplynula doba, ve které se s tím dalo něco dělat.

Honební společenstvo Poštorná doplatilo na problémy s uznáním své honitby. Opětovná registrace mysliveckého spolku vedla tomu, že Městský úřad v Břeclavi, navzdory výzvám ombudsmana, jejich působnost v místních lesích zakázal. A tak nejenže nezbyl nikdo, kdo by lovil škodnou, nezůstal ani nikdo, kdo by plnil krmeliště. V sousedství proto vznikají škody na úrodě, protože zvěř si hledá potravu, kde to jen jde.

Manželé Kroupovi bydlí v bytovém domě a stěžují si, že sousedé málo topí. Proto oni musí topit víc, čímž ale jejich teplo uniká i k sousedům, kteří potom nemusí topit tolik. Kvůli tomuto kolotoči Kroupovi za teplo platili téměř dvojnásobek toho, co ostatní. Podle vyhlášky ministerstva pro místní rozvoj ale není takový rozdíl v nákladech na teplo mezi jednotlivými bytovými jednotkami možný.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST AD