Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jan 23. 2. 2015 11:05 Reagovat 0 0

  Zajímavé

  Úžasný dokument, avšak je smutné, jak dopadla první automatizovaná linka na výrobu aut..... :(

 • elie 16. 12. 2014 08:41 Reagovat 0 0

  dík ČT

  Děkuji za txt přepis, když už není možné vidět dokument online.

 • 9. 5. 2014 22:40 Reagovat 3 0

  Systém jako systém

  Pravidla a zákony jsou závazné pouze pro slabší stranu. Problém dneška je že pro "kapitalisty, politiky atd." platí výhody jako v socialismu odpovědnost postihy nic a když maj problem zacáluje to stát. Pro 90 % populace není vymahatelný zákon a platí daně aby je mohli systematicky obírat.

 • Brigita 22. 5. 2013 20:06 Reagovat 6 1

  Výborný dokument !!!

  Souhlasím s naprosto nevhodným dvojitým nočním opakováním.

 • Anna 22. 5. 2013 13:32 Reagovat 13 8

  Tady je vidět

  že kapitalismus je odsouzen k zániku, je to zvěrstvo a to co je tady po roce 1989..raději nebudu komentovat... konečně dokument, který umí ukázat pravou tvář... to co vyrábí Hollywood, život jaký vidíme ve filmech, kdy rodina je šťastná, mají obrovský barák, 3 auta, prvotřídní lékařskou péči, děcka na prestižních školách..to se týká hrstky vyvolených, ti přežijí za každého režimu, protože jejich status je neotřesitelný, ale tu pravou tvář vidíme málokdy...Takhle bude situace za chvíli vypadat i u nás... jak je vidět, zloději kovů jsou všude, ale to je jen nepatrný detail.. No a střílení do dělnických povstalců - taky dobrý...Oni ti komuniti měli v něčem pravdu, že? Když jsem tohle slychavala ve škole...

  • Davids 22. 5. 2013 21:21 Reagovat 6 5

   S tím obrovským barákem a 3 auty je to vcelku pravda, opravdu si tohle může dovolit i obyčejná průměrná rodina v USA, ale za cenu zadlužení, na což jsou v americe zvyklí - v mládí se zadluží a pak celý život splácí. A právě i proto nastala poslední krize, jelikož si čím dál více lidí bralo půjčku, ale bylo málo lidí, kteří ji spláceli včas, takže na to tento systém doplatil. Ale tam to funguje celkově jinak celý ten systém a životní styl, než jsme zvyklí z Evropy - žijeme sice skroměji, ale zato nejsme tolik zadluženi. Nadruhou stranu ohánět se tím, co říkali komouši, je největší pitomost.

  • k 28. 5. 2013 09:19 Reagovat 3 1

   anna

   Nemíchejme do podnikání politiku a politický režim. Americký Detroit nezahubil ani kapitalismus ani komunismus, ale neschopnost reagovat na vývoj ve Světě a tím i USA. Neschopnost a velikášství super vzdělané americké společnosti nereagující na ropnou krizi v šedesátých letech minulého století asi nic jiného nemohlo přivodit. Ale osud Detroitu může opravdu něco podobného přivodit i evropským výrobcům. Ale není to politickou ale ekonomickou záležitostí.

  • Arose 19. 8. 2014 07:33 Reagovat 1 1

   :)

   Tady má někdo rudý mozeček

 • Jana 19. 5. 2013 20:04 Reagovat 13 2

  Zajímavý dokument

  Dokument se mě moc líbil a doporučuji ho i své rodině a svým známým. Vysílací časy dalšího vysílání jsou ale naprosto nevhodné. Proč dvakrát za sebou po půlnoci ? V denním nebo večerním vysílání by měl tento dokument rozhodně větší sledovanost.

 • Lída 19. 5. 2013 11:01 Reagovat 17 1

  Poděkování

  Díky za velmi zajímavý dokument.Protože jsem sama pracovala 7let ve firmě Bosch,která se zabývá výrobou automobil.dílců a která byla dávána za vzor nekončící prosperity pro celou Vysočinu,na tomto dokumentu je přesně vidět,že nic není tak dokonalé,jak se na první pohled zdá.Také se ptám,co se asi stane,až "prosperita" zkončí.Moc se přimlouvám za opakování dokumentu v hlavním vysílacím čase.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi