Na stupních vítězů

Nevšední životní elán, ohromující vnitřní síla a pevná vůle žene seniory ve věku osmdesát až sto let za triumfem na světovém šampionátu v atletice. Německý dokumentární film

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dojemný i veselý je dokumentární film, mapující příběhy pěti sportovců během příprav a samotné účasti na osmnáctém mistrovství světa seniorů v atletice. Jejich cíl uspět na šampionátu je limitován aktuálním zdravotním stavem a především věkem, vždyť ve svém domovském prostředí a poté i na stadionu ve finském Lahti se před našima očima představí dvaaosmdesátiletý skokan do výšky Jiří Soukup z Hradce Králové, pětaosmdesátiletá koulařka Ilse Pleugerová z Kielu, třiadevadesátiletý sprinter Herbert Liedtke ze Stockholmu, čtyřiadevadesátiletá diskařka Gabre Gabricová z Brescie a stoletý diskař Alfred Proksch z Vídně, který se ještě v tomto požehnaném věku věnuje vedle atletiky kresbě ženských aktů.

Dokument je svědectvím o obdivuhodném životním elánu, odříkání i odhodlání, díky němuž se lze i ve skromných podmínkách připravit na vrcholnou sportovní událost, ale především smysluplně naplnit podzim života a zažít tak mnoho neopakovatelných zážitků.

Originální názevAutumn Gold
Stopáž95 minut
Rok výroby 2010
 )D( ST HD
ŽánrDokument