Heydrich - konečné řešení (4/44)

Svatováclavská neděle

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2  
Sdílet
| Poslat odkaz

Reinhard Heydrich dorazil do Prahy, premiér Eliáš vzápětí do vězení, prezident Hácha zůstal na Hradě a v Černínském paláci se předneslo, jak skoncovat s českým národem (2011). Režie J. Fiedor

Jeho jméno dosud většině Čechů nic neříkalo, ale rychle se začalo šířit, že ten „novej reichsprotektor je prej pěkná svině“. Svou funkci převzal se vší pompou a symbolicky na Pražském hradě v den památky svatého Václava. O svatováclavské neděli také vyhlásil první stanné právo. Už den předtím byl zatčen ministerský předseda Eliáš. Země ztratila premiéra a prezident Hácha se ocitl se zbytkem vlády v osudovém dilematu – odstoupit, či neodstoupit? Co je horší řešení? A Heydrich kvapem dál ponižoval český národ, aby pak na konci svého prvního týdne v nové funkci pronesl projev, který by měl patřit do českých čítanek. Jako věčná výstraha.

Psalo se v tisku

Další zprávy…

Zajímavosti z archivu

» Domácí odboj na jaře 1945

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Frantisek Novotny 11. 6. 2012 22:21

  Hodnoceni

  Dokument me nadchl z duvodu velkeho mnozstvi ziskaneho historickeho materialu, vypovedi ucastniku a pametniku a dost objektivniho historickeho nadhledu. Velmi me prekvapila detailni prace jednotlivych badatelu a mimoradne dobre uvedeni do atmosfery doby. Byl jsem zvykly na informace o atentatu zabarvene hodne ideologicky. Zde uvadene zpracovani je pro me v mnohem nove a velmi zajimave.

 • Hana Černá 11. 6. 2012 16:31

  Nezáživný seriál?

  Podle mého názoru tento seriál patří ke skvostům současné produkce ČT. Chtěla bych vyjádřit uznání a poděkování všem jeho tvůrcům za zprostředkování svědectví o skutečnostech, které by rozhodně neměly být zapomenuty, ať už se jedná o příklady absolutního hrdinství nebo zrůdné bestiality, jakožto memento pro generaci naši i příští.

 • Kuk 5. 2. 2017 11:30

  Hana Kroupova

  Velice zajimava osobnost..zajimalo by me, jak to s ni bylo. Ochotne pomahala i…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Seriál | Dokument