Česká filharmonie pro Japonsko

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos mimořádného benefičního koncertu na pomoc postižené zemi ze Španělského sálu Pražského hradu. Pod taktovkou I. Marina zazní Houslový koncert č. 1 g moll, op. 26 M. Brucha a Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“ A. Dvořáka. Sólo housle – D. Kashimoto, koncertní mistr Berlínské filharmonie. Průvodní slovo J. Vejvoda. Režie A. Rezek

Během benefičního koncertu bylo vybráno 809 919 Kč Děkujeme!

V neděli 3. dubna 2011 od 20:00 hod. proběhne ve Španělském sále Pražského hradu mimořádný koncert České filharmonie na pomoc Japonsku postiženému zemětřesením a vlnou tsunami. Záštitu nad koncertem převzali ministr kultury České republiky pan Jiří Besser, velvyslanec Japonska v České republice J. E. Chikahito Harada a velvyslanectví Japonska. Večer proběhne ve spolupráci s Kanceláří prezidenta České republiky.

Ukázat plakát

Česká filharmonie pod vedením renomovaného dirigenta Iona Marina provede dílo, nejbližší srdci japonského publika, Dvořákovu Novosvětskou symfonii. Dále zazní Bruchův slavný Houslový koncert g moll, který přijíždí do Prahy zahrát jeden z nejvýznamnějších japonských interpretů Daishin Kashimoto, první koncertní mistr Berlínské filharmonie.

Benefiční koncert vysílá v přímém přenosu Česká televize na programu ČT2 a Český rozhlas na stanici ČRo 3 Vltava. V rámci přenosu proběhne sbírka finančních prostředků, kterou zastřešuje humanitární organizace ADRA Česká republika. Dárci mohou přispívat na konto pomoci Japonsku 40284028/0300, pod variabilním symbolem 3943 nebo formou dárcovské SMS ve tvaru DMS ADRA zaslanou na 87777.

Z koncertu bude pořízeno CD a DVD. Výtěžek z jejich prodeje bude rovněž věnován ve prospěch Japonsku postiženému přírodní katastrofou. Nahrávka vzniká za podpory společnosti Octavia Records. Záznam koncertu plánuje odvysílat také japonská stanice BS FUJI. Všichni členové České filharmonie, dirigent i sólista účinkují bez nároku na honorář a vzdávají se odměny za autorská práva. Koncert proběhne ve spolupráci s Českou televizí, Českým rozhlasem a Česko - japonskou společností. Partnery koncertu jsou Modrá pyramida a Ticketportal. Mediálními partnery jsou Česká televize, Český rozhlas, JC Decaux, Street light, Právo a Týdeník rozhlas.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Honza 25. 4. 2011 18:38

  DVD z koncertu

  Pokud vyjdou DVD/CD z koncertu a pokud bude výtěžek nadále určen pro Japonsko, jak bylo…

 • hanicka 4. 4. 2011 22:07

  Dobry den, dovolte mi abych vam vsem dekovala ze celeho srdce za vsechno pro J…

 • 4. 4. 2011 08:19

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 90 minut – Rok výroby: 2011 – L  HD
Žánr: Hudba
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje