Někteří šéfové spadli z měsíce, jiní tam patří. Americký komediální seriál (2006). Hrají: S. Carell, R. Wilson, J. Krasinski, J. Fischerová a další. Režie Ken Whittingham

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Americký komediální seriál Kancl se odehrává v jedné obyčejné kanceláři v městečku Scranton, v Pennsylvánii. V dobře známém prostředí pracují hrdinové prodejní pobočky velké papírenské firmy Dunder-Mifflin. V čele stojí lehce oklamatelný, značně necitlivý a přitom neškodný šéf Michael Scott (toho herecky působivě zvárnil Steve Carrell), který řídí tým rozdílných individualit. Podřízení se na svého bláznivého šéfa den co den zlobí, chystají vtípky na otravné kolegy a prožívají strasti každodenního života kancelářských myší. Každý, kdo pracuje v kanceláři a má za šéfa tak trochu hodného idiota, se zde určitě alespoň částečně pozná.

Seriál se začal se vysílat na americké televizní stanici NBC v roce 2005. Jde o napodobenou verzi neobyčejně úspěšného Kanclu z Velké Británie, kde byl vysílán v letech 2001 až 2003. Na tento britský sitcom ale v ničem nenavazuje, použito je pouze jeho prostředí. Americký seriál se kromě odlišných tvůrců liší i tím, že má vlastní dějovou linii procházející jednotlivými řadami. Autoři původního Kanclu, Steve Merchant a Ricky Gervais, se přitom na nové variantě svého komediálního projektu, natáčeného však na americkém kontinentu, podíleli jako producenti.

Originální názevThe Office III / Ben Franklin
Stopáž21 minut
Rok výroby 2006
 )D( ST
ŽánrSeriál